najdroższa bielizna

Najdroższe ubrania na świecie

Nie szata zdobi człowieka, lecz niekiedy to szata wzbogaca znacznie konto bankowe. Poniżej znajdziemy przykłady najdroższych fragmentów ubioru na świecie, wokół nich ostrożnie z wybielaczem.

Dżinsy

Spodnie, które w swoim założeniu miały przede wszystkim oferować solidną ochronę przed trudami pracy na amerykańskiej prerii, potrafią nabyć niesłychanej wartości. Para oryginalnych „levisów”, a więc stworzonych prawie 120 lat temu przez samego Levi Straussa zyskała w 2005 na internetowej aukcji sumę 50 000 dolarów.

koszula

Koszula

Na metce stworzonej na jubileusz 80-lecia marki koszuli firmy Eton widnieje suma 40 000 dolarów. Wykonana z najprzedniejszej egipskiej bawełny, jej cena wynika przede wszystkim z użytych do stworzenia spinek i guzików diamentów. Rozlanie wina na takie cudo na pewno musi boleć.

Bielizna

Marka Victoria’s Secret od lat za cel stawia sobie stworzenie najdroższego zestawu damskiej bielizny. Ciężko będzie im przebić składający się praktycznie wyłącznie z kryształów i diamentów biustonosz oraz figi za szokującą sumę 15 milionów dolarów, stworzony w 2002 roku. O bokserkach zrobionych ze szlachetnych kamieni na razie ani widu, ani słychu.

najdroższe ubrania

Garnitur

Niektórzy kupują w życiu tylko jeden, dlaczego więc nie potraktować tego jak inwestycję? W przypadku kooperacji krawca Richarda Jewelsa i projektanta Stuarta Hugesa dosłownie będziemy nosić na sobie skarbonkę, ponieważ ten kaszmirowy smoking ma w sobie 480 diamentów i jest wyszywany złotem! A całość będzie nasz kosztować „raptem” 900 000 dolarów.

najdroższy płaszcz

Płaszcz

Stworzony przez projektanta Silke Waro „najdroższy płaszcz na ziemi” to raczej dzieło sztuki, ale można je potraktować użytkowo. Składa się z 7,500 oryginalnych metek znanych projektantów i będzie nas kosztował 759 987 euro. Najdroższa podróbka świata?

najdroższa suknia

Suknia

19 maja 1962 roku podczas obchodów urodzin prezydenta Johna F. Kennedy’ego Norma Grey, czyli Marilyn Monroe zachwyciła męską część publiczności zmysłowym wykonaniem „Happy Birthday”, a damską uroczą sukienką z kryształami. W 1999 ubranie zostało zakupiona na aukcji za szokujące 1 267 500 dolarów. Nie podano czy nowej właścicielce udało się w nią wejść.czerwona kurtka

Kurtka

Z naszej listy wyłączyliśmy biżuterię i historyczne stroje monarchów z oczywistych powodów, jednak najdroższa kurtka należy do króla w swoim własnym rozumieniu. Słynna czerwona skórzana kurtka, w której Michael Jackson zagrał w teledysku do utworu „Thriller” została sprzedana prywatnemu kolekcjonerowi za 1 800 000 dolarów. Zdolność zamiany w wilkołaka – gratis.

najdroższa suknia ślubna

Suknia ślubna

Na ozdobne suknie, które zostaną założone tylko raz, co roku wydawane jest więcej niż PKB wielu krajów. Nic więc dziwnego, że to właśnie ślubna kreacja jest najdroższym kawałkiem materiału na tej liście, a ten zaszczyt przypada dziełu projektantki Adel Hanny w stylu arabskim. Użyte materiały sprawiają, że stać będzie na nie wyłącznie najzamożniejszych szejków, ponieważ wyceniono ją na 17 milionów dolarów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>