pralki miele

Pralki do zadań specjalnych – wypiorą wszystko

Rynek pralek ulega ciągłym przemianom. W ofercie sklepów znajduje się coraz więcej modeli wyposażonych w rozmaite funkcje, o których dawniej nawet nie moglibyśmy pomarzyć. Wśród nich znajdziemy sprzęt, który sprawdzi się w przypadku prania wielu nietypowych przedmiotów. Oto co potrafią pralki do zadań specjalnych.

Pralka do zadań specjalnych, czyli jaka

Wśród wszystkich pralek znajdziemy produkty przeznaczone dla rożnych osób: dla tych, dla których liczy się duża pojemność, możliwość suszenia, ciche funkcjonowanie czy usuwanie alergenów. Trudno wskazać jedną pralkę która sprawdzi się w każdej sytuacji i zadowoli wszystkich użytkowników. Dlatego producenci postarali się, by każdy z nas znalazł pralkę, która jak najlepiej spełni jego oczekiwania i w jego oczach będzie sprzętem do zadań specjalnych.

Pralki o dużej pojemności

Duża rodzina to duże potrzeby, także jeśli chodzi o pranie. Na rynku znajdziemy więc pralkę, która dzięki dużej pojemności, bo aż 12 kg, sprosta nawet takiej sytuacji. Taką pojemność ma np. pralka Samsung Crystal Blue WW12H8400E, a model Hotpoint-Ariston AQ114D 697D EU/B pomieści niewiele mniej, bo aż 11 kg zanieczyszczonej odzieży. Duże rozmiary i wiele programów prania umożliwią nie tylko jednorazowe wypranie znacznej ilości ubrań, ale także dostosowania ustawień do konkretnych tkanin.

 nowoczesna pralka

Pralka dla alergików

Tego typu sprzęt z pewnością zadowoli osoby dbające o czystość, ale także zmagające się z alergiami i uczuleniami. Przykładem może być model LG F14A8TDS, który nie tylko posiada program antyalergiczny, ale dzięki możliwości prania parowego, pozwala odświeżyć nawet delikatne tkaniny bez użycia środków czyszczących i detergentów. Niektóre z urządzeń mają też funkcje dodatkowego płukania, która pozwala na całkowite wypłukanie wszelkich zastosowanych środków czyszczących. Warto wspomnieć także o programie, który usuwa z odzieży sierść zwierząt, co również będzie niewątpliwie mile widziane przez alergików.

Pralka wielozadaniowa

Czyli taka, która została wyposażona w programy prania przystosowywane do konkretnych tkanin czy nawet przedmiotów. Większość nowoczesnych modeli pozwala na ustawienie programu odpowiedniego dla odzieży bawełnianej, wełnianej, wykonanej z tkanin delikatnych lub syntetycznych. Obecnie to jednak podstawowe udogodnienie, które w wielu modelach uzupełniono dodatkowymi funkcjami. Wspomniana już pralka LG daje możliwość wykonania szybkiego prania bez segregowania odzieży oraz wstępnego prania ubrań wyjątkowo brudnych. Samsung Crystal Blue WW10H9600EW to z kolei jedno z urządzeń posiadających funkcję prania ręcznego – przeznaczonego do ubrań z takim wskazaniem na metce. Bosch Home Professional WAY24541PL umożliwia pranie pościeli i odzieży puchowej bez jej zgniatania, a Miele W 5000 WPS Supertronic utrzyma w czystości i pozostawi w niezmiennym stanie także buty, poduszki czy pluszaki. To jeszcze nie wszystko. W zależności od naszych potrzeb możemy zaopatrzyć się w sprzęt z funkcją prania ręczników, zasłon i firanek, koców, kurtek oraz płaszczy, koszul.

zdjęcia: Foter.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>