indeks

Pranie mózgu, czyli prawdopodobnie najgorsze programy rozrywkowe w historii polskiej telewizji

Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się kilku programom rozrywkowym, którymi od lat zaszczycają nas zarówno państwowe, jak i prywatne kanały telewizyjne. Jak bardzo odmieniły one nasze życie? Jak wiele doświadczeń i emocji im zawdzięczamy?

Woli i Tysio wspólnie sprzątają to, co przed chwilą wydalił wielki słoń. Agnieszka Włodarczyk przebrana za Michaela Jacksona zaszczyca widzów widowiskowym „moonwalkiem”. Kilku mężczyzn walczy o względy pewnej pięknej kobiety, która ostatecznie okazuje się być mężczyzną. Wystarczy przewertować kilka kanałów telewizyjnych wieczorową porą, by doznać prawdziwego… prania mózgu. Poniżej przegląd paru, krótko mówiąc, niezbyt głębokich programów telewizyjnych, które miały okazję pojawić się do tej pory w polskiej telewizji.

 

Jestem, jaki jestem

Michał_Wiśniewski_03Jeden z pierwszych programów reality show w Polsce, a w nim… Michał Wiśniewski z Ich Troje, który postanowił pokazać całemu kraju jak wystawnie mieszka i jak spektakularnie wygląda jego codzienność. Bohaterami tej serii były też oczywiście jego dzieci oraz żona, a także inne gwiazdy odwiedzające w międzyczasie dom głównego bohatera. Emocje sięgały jednak zenitu dopiero podczas niedzielnych programów na żywo.

 

Wszystko o Miriam

Produkt brytyjskiej telewizji, który jednak na szczęście pokazany został także na polskich ekranach. Tytułowa Miriam była piękną kobietą, która zamieszkała w wielkiej willi w Hiszpanii. Razem z nią w tym samym miejscu znalazło się szczęściu mężczyzn, którzy przez dwa tygodnia walczyli o jej względy. Zwycięzca w nagrodę miał pojechać z modelką w tygodniowy rejs. To pewnie tam mógłby dowiedzieć się, że Miriam… urodziła się mężczyzną i nie zdążyła jeszcze poddać się operacji usunięcia swojej męskości. Mógłby, bo jednak ze swojej nagrody nie skorzystał.

 

Big Brother 4

Big-brother-logoO ile pierwsze edycje tego formatu miały jeszcze swoją duszę, tak jego reedycja po kilku latach, już tak dobra nie była… Czwartą edycję Big Brothera uświetnił między innymi koń i jego właścicielka – Jolanta Rutowicz, która ostatecznie zwyciężyła w całym programie i stała się niekwestionowaną gwiazdą telewizji. Do dziś wszyscy podziwiają jej talent oraz niebywałą urodę. Dzięki Bogu, że mogliśmy ją poznać!

 

Woli i Tysio na pokładzie

Ten program pojawił się na ekranach naszych telewizorów w maju 2012 roku. Widzowie mieli przyjemność oglądania dwóch niezwykłych mężczyzn – projektanta Dawida Wolińskiego i fotografa Marcina Tyszki, którzy… pokazywali, jak radzą sobie z zawodami, które wykonują na co dzień „zwykli” ludzie. W jednym z odcinków nasi milusińscy zajmowali się między innymi sprzątaniem odchodów po zwierzętach w ZOO. Rewelacja!

 

Twoja twarz brzmi znajomo

Michael_Jackson_in_Vegas_cropped-2Program oparty na formacie wprost z Hiszpanii, gdzie gwiazdy show-biznesu przez kilka tygodni przebierały się co tydzień za wylosowanych wcześniej znanych wokalistów. Po każdym kolejnym odcinku formatu odpadała jedna osoba. Widok Agnieszki Włodarczyk przebranej za Michaela Jacksona – bezcenny.

 

Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy

Polska wersja programu nakręcona po sukcesie swojego zagranicznego odpowiednika – Ekipy z New Jersey. Program pojawił się na polskich ekranach w 2013 roku, a widzowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak bawi się w obecnych czasach nasza młodzież. Imprezy, hektolitry alkoholu, czy chociażby gorące sceny w tak zwanej „bzykalni”, to codzienność dla fanów tej serii.

 

Kto poślubi mojego syna

Program, w którym matki szukały towarzyszek życia dla swoich… synów. Takich rodzicielek ze świecą szukać! Obrotne kobiety postanowiły znaleźć dla swoich dorosłych już pociech (które notabene nadal mieszkały w rodzinnych domach) kandydatek na żonę. Dziewczęta miały jednak bardzo trudne zadanie, matki bowiem byle komu swoich kochanych synków oddawać nie zamierzały…

 

Dzięki wspomnianym programom mogliśmy nauczyć się naprawdę wiele. Na szczęście polskie stacje telewizyjne nie zamierzają na nich poprzestawać! Dzięki nim już niedługo będziemy mogli podziwiać na przykład jak nasze polskie gwiazdy… skaczą do wody. Wprost nie możemy się doczekać! Będziecie oglądać?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (11 votes cast)
Pranie mózgu, czyli prawdopodobnie najgorsze programy rozrywkowe w historii polskiej telewizji, 6.3 out of 10 based on 11 ratings

4 myśli nt. „Pranie mózgu, czyli prawdopodobnie najgorsze programy rozrywkowe w historii polskiej telewizji

 1. ToM3k7

  Osobiście uważam, że całe MASS MEDIA (przede wszystkim TV) to w wielu przypadkach jedno wielkie ogłupianie, manipulacja i pranie mózgu. Zakrzywiają one światopogląd odbiorców używając narzędzi typu żałosne programy „rozrywkowe” o których mowa w artykule, który mi przesłałaś, czy ten emitowanie subiektywnych, często zakłamanych programów informacyjnych. W tym momencie warto docenić możliwość darmowego i niecenzorowanego korzystania z największej na świecie, darmowej „encyklopedii” google i nieograniczony dostęp do wszelkich informacji. Póki co samemu jeszcze można dotrzeć do prawdy
  Jakiś czas temu jak byłem na wakacjach w Hiszpanii, to pierwszy raz w życiu widziałem programy MTV typu „Ekipa z New Jersey” czy coś w rodzaju, że rodzic szuka faceta dla swojego syna geja. Byłem załamany, zdruzgotany, zszokowany! Dziwił mnie fakt, że tego typu rzeczy są emitowane w środku dnia, gdzie oglądać je mogą również i dzieci. Skrajna demoralizacja i upadek wszelkich wartości moralno-etycznych. Tak sobie to wówczas tłumaczyłem. Potem okazało się, że w polskim MTV jest niewiele lepiej ;P „Ekipa z Warszawy” już mnie śmieszyła nie szokowała. I to jest najgorsze. Sam zaczynam się przyzwyczajać ;P Chociaż ten program to akurat bardzo ciekawy eksperyment psychologiczno-socjologiczny. Wrzucili parę „małpek” do domu i pozwolili im robić wszystko. Ciekawe wnioski można wyciągnąć Pozdrawiam!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 7 votes)
  Odpowiedz
 2. sygiswult

  programy rzeczywiście wysokich lotów nie były… tylko następnym razem wypadałoby sprawdzić o czym się pisze, bo akurat w „twoja twarz brzmi znajomo” nikt nie odpadał.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
  Odpowiedz
 3. Mateusz

  Szanowny autorze,
  Jak mogłeś przegapić w swojej liście następujących pozycji:
  1. sędzia anna maria
  2. pamiętniki z wakacji
  3. rozmowy w toku
  4. szkola
  5. trudne sprawy
  6. dlaczego ja ?
  7. ukryta prawda
  8. szpital

  Po co autorze odwoływałeś się do przeszłości jak nacodzień są takie kwiatki/perełki

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 4. qwert bis

  Cóż… prawdę mówiąc to biorąc pod uwagę to co serwuje nam przez kilka ostatnich lat TV to można by stworzyć listę 1000 najgorszych programów.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>