Archiwa kategorii: Energooszczędne


Pralka o wysokiej klasie energetycznej pozwala zaoszczędzić nawet 100 zł rocznie. Zatem pierz z głową i zastanów się nad wyborem pralki energooszczędnej, a pieniądze, które Ci zostaną, wydaj na przyjemności.

samsung

Samsung WF600B0BKWQ

Pralka energooszczędna

Samsung WF600B0BKWQ

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/45 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii roczne
153 kWh
Zużycie wody roczne
7900 litrów

Marka Samsung jest jednym z liderów na rynku w zakresie produkcji sprzętów AGD. W swojej niebywale bogatej ofercie posiada sprzęty każdego typu. Można pokusić się o stwierdzenie, że do jednych z lepszych grup produktów Samsunga można zaliczyć pralki. I właśnie dziś przedstawimy kolejny model z tej grupy, który naszym zdaniem jest godny uwagi. Przed Wami Samsung WF600B0BKWQ.

Czytaj dalej

Miele W 677 WCS EcoSilence

Ranking pralek energooszczędnych ładowanych od góry

 

Mastercook

PTD-3236P

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/40 cm/60 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,7 kWh
Zużycie wody (na cykl) 40 litrów

 

Ostatnio na łamach naszego serwisu zagościł ranking pralek energooszczędnych, ładowanych od frontu. Dzisiaj natomiast coś dla tych, którzy szukają pralki ekonomicznej, jednak ładowanej od góry. Zobaczmy zatem, jakie pralki z tej kategorii najchętniej wybierali klienci w kończącym się już wrześniu.

Mastercook PTD-3236PMastercook PTD-3236P – kosztująca niecały 1000 złotych pralka otwiera nasze zestawienie jako model niezwykle łatwy i intuicyjny w obsłudze, a przy tym dokładny i cichy podczas pracy. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wyjmowanego pojemnika na detergenty – dzięki temu łatwo o niego zadbać i utrzymać w czystości. Pralka charakteryzuje się pojemnym bębnem – zmieści do 6 kg wkładu, co dla rodziny o układzie 2+2 jest absolutnie wystarczające. Bardzo niskie zużycie prądu poparte jest dodatkowo niskim zużyciem wody podczas cyklu – stąd w zasadzie możemy być pewni, że nasze rachunki za prąd będą niższe (cena pralki również nie jest wygórowana). Wspominaliśmy już o ułatwieniach w korzystaniu z pralki, a teraz kilka konkretów – dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi bardzo łatwo ustawimy jeden z ośmiu predefiniowanych programów, a przy okazji pralka wyposażona jest w system mniej zagnieceń oraz automatykę wagową, co dodatkowo pozwala dopasować parametry prania do rodzaju załadunku.

 

Whirlpool

AWE73360P

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 90 cm/40 cm/60 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,69 kWh
Zużycie wody (na cykl) 41 litrów

 

Whirlpool AWE73360PWhirlpool AWE73360P – model proponowany przez znaną markę Whirlpool to nieco droższy produkt, niż wyżej opisywany Mastercook (niecałe 1200 złotych), ale też oferujący nieco więcej. Przede wszystkim jest to system szósty zmysł, który pozwala na idealne dobranie wszystkich parametrów prania do wagi, rodzaju i charakteru wkładu. Specjalne czujniki dostosują zużycie wody, prądu, czasu i detergentów, bez ustanku monitorując cykl prania tak, by zapewnić nam jak najwyższą skuteczność. Jeśli dodać do tego klasę energetyczną A+++, otrzymujemy produkt nad wyraz oszczędny. Dla niektórych minusem może być fakt, że na obudowie nie znajdziemy elektronicznego wyświetlacza, niemniej w tym przypadku ma to niewielkie znaczenie, bowiem producent zadbał o to, by panel kontrolny był opisany w sposób maksymalnie prosty, a wspomagać nas będzie wyświetlacz LCD. Duża pojemność bębna oraz funkcja Clean+ gwarantują najwyższą skuteczność w praniu.

 

Bosch

WOT20254PL

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 90 cm/40 cm/65 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,79 kWh
Zużycie wody (na cykl) 41 litrów

 

Pralki BOSCH WOT20254PLBosch WOT20254PL – pralki Bosch cieszą się zasłużoną renomą i nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Kosztuje on nieco ponad 1500 złotych i jest doskonałym rozwiązaniem do domów, w których mieszkają alergicy. Pralka została wyposażona aż w 12 predefiniowanych programów piorących, w tym właśnie wspomniany program antyalergiczny, który sprawia, że na odzieży noszonej przez osoby cierpiące na alergię nie pozostaną dodatkowe alergeny oraz zostanie ona odpowiednio wypłukana. Oprócz tego pralka sama oceni – na podstawie wagi i rodzaju załadunku – jakiej ilości wody użyć, otrzymamy też możliwość dodatkowego wypłukania odzieży (w tym płukania antyalergicznego); charakterystyczny kształt bębna sprawia natomiast, że system 3D-AquaSpar poprawi wydajność pracy urządzenia.

 

Candy

CTL1006

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/40 cm/60 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 1,02 kWh
Zużycie wody (na cykl) 49 litrów

 

Candy CTL1006Candy CTL1006 – najtańsza pralka w naszym zestawieniu, kosztująca niecały 1000 złotych. Nie oznacza to jednak, że jest niegodna naszej uwagi, a wręcz przeciwnie. Będzie idealna dla rodzin o układzie 2+2, bowiem pozwala na załadowanie wkładu o wadze 6 kg. Jednocześnie otrzymamy możliwość skorzystania z 8 predefiniowanych programów piorących, z czego jeden z nich – szybki 14 minut – jest jakby stworzony dla osób, które często się śpieszą. Przy tym producent wyposażył pralkę w funkcje antyalergiczne, takie jak AquaPlus (gwarantująca skuteczne usuwanie alergenów z odzieży) czy też dodatkowe płukanie. Co istotne, pralka Candy korzysta także z systemu mniej zagnieceń, dzięki czemu części odzieży wyciąganej z pralki nie trzeba będzie prasować. Innym ułatwieniem jest funkcja start/pauza, pozwalający na chwilowe wstrzymanie prania i dołożenie brudnej odzieży. opisowy panel kontrolny wspomaga niewielki wyświetlacz LCD.

 

Miele

W 677 WCS EcoSilence

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 90 cm/45,6 cm/60 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 5,5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,62 kWh
Zużycie wody (na cykl) 39 litrów

 

Miele W 677 WCS EcoSilenceMiele W 677 WCS EcoSilence – pralka, która była już opisywana na łamach naszego serwisu, zatem teraz w największym skrócie. Ze względu na cenę (niemal 5000 złotych) nie jest to produkt dla wszystkich, ale pralki Miele zawsze słynęły z bezawaryjności i solidności. W związku z tym, wraz z pralką otrzymujemy gwarancję, że w przez najbliższe kilka lat nie będziemy musieli w urządzenie dodatkowo inwestować. Pralka jest nadzwyczaj oszczędna, ale też łatwa w obsłudze, mimo że na pierwszy rzut oka panel kontrolny może wydawać się nieco mało czytelny. 9 predefiniowanych programów oraz systemy dbające o doskonałą kondycję naszego prania sprawiają, że jest to produkt godny najwyższej uwagi, szczególnie dla osób, które szukają urządzenia bezgłośnego – taki jest właśnie model W 677 WCS EcoSilence.

Ranking energooszczędnych pralek do 1500 zł

Pralka ładowana od frontu

Samsung WF600B0BKWQ

Sposób ładowania

Od frontu

Wymiary (wys./szer./głęb.)

85 cm/60 cm/45 cm

Klasa energetyczna

A+++

Pojemność

6 kg

Maksymalna prędkość wirowania

1000 obr/min.

Roczne zużycie energii

153 kWh

Roczne zużycie wody

7900 litrów

Wybór dobrej pralki dla każdego związany jest innymi kryteriami. Bardzo często jednak chcemy, by pralka była tania, oszczędna i najlepiej ładowana od przodu. Czy da się taką kupić? Oczywiście. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych pralek do 1500zł, o najwyższej klasie energetycznej A+++ i wygodnie ładowanych od przodu.

Czytaj dalej

Strona 1 z 3123