pralka grzałka

Pralka z ceramiczną grzałką – prosty sposób na oszczędność

Pralka energooszczędna

Samsung WF1802XEC

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/45 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 8 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 1,09 kWh
Zużycie wody (na cykl) 50 litrów

Grzałki ceramiczne są coraz częściej promowane przez producentów pralek. Artykuły reklamowe zapewniają, że są one bardziej trwałe od nieceramicznych. Niektórzy jednak uważają, że jest to zwykła nowinka technologiczna, a grzałka ceramiczna niczym się nie różni od miedzianej. A jak jest naprawdę?

W tym przypadku hasła producentów zachwalające właściwości grzałki ceramicznej nie są tylko zwykłym sloganem reklamowym. Testy przeprowadzone na pralkach wykazały, że pralki z grzałką ceramiczną mogą nam służyć nawet do 10 lat, przy czym grzałka wykonana ze stopów miedzi zwykle służy do 7-8 lat. Grzałki psują się z powodu osadzającego się na ich powierzchni kamienia. Jeśli zapominamy o regularnym stosowaniu środków odkamieniających, to zużycie grzałki nastąpić jeszcze szybciej. Zakup pralki z grzałką ceramiczną jest więc dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy zwiększyć niezawodność naszej pralki. Pokrycie grzałki cienką warstwą ceramiki sprawia, że kamień osadza się na nich wolniej. Jest przy tym także energooszczędna, więc to kolejny argument przemawiający na jej korzyść. Producentami, którzy przodują w produkowaniu pralek z grzałkami ceramicznymi są Samsung oraz Bosch.

Pralka Samsung WF1802XEC jest wygodna w użytkowaniu, a przy tym jest w wersji slim, więc idealnie będzie pasowała do małych łazienek. Jej wymiary to 85 cm wysokości, 60 cm szerokości i 45 cm głębokości. Pomimo swoich niewielkich gabarytów posiada wsad mieszczący nawet do 8 kilogramów prania. Dodatkowo pralka wyposażona jest w szerokie drzwi, co jest dużym ułatwieniem, kiedy wyjmujemy pościel i duże ręczniki. Wyświetlacz LED informuje o czasie pozostałym do końca prania. Pralka przynależy do klasy energetycznej A++, więc możemy być spokojni o zużycie energii. Kolejną zaletą tego modelu, o której warto wspomnieć to niski poziom hałasu podczas wirowania i 10-letnia gwarancja producenta na silnik.

Pralka do zabudowy

Bosch WLX 2016

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/40 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 4,5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,73 kWh
Zużycie wody (na cykl) 45 litrów

Pralka Bosch WLX 2016 KPL także zajmuje niewiele miejsca w łazience. Niestety pojemność bębna jest dużo mniejsza niż w pralce Samsung WF1802XEC – wynosi zaledwie 40 cm, co oznacza, że może on pomieścić pranie tylko do 4,5 kilograma. Pralka posiada za to zabezpieczenia, które nie dopuszczają do zalania, więc nie musimy się obawiać tego, że sąsiadów z dołu spotka niemiła niespodzianka. Jest łatwa w obsłudze i posiada klasę energetyczną A+. Dużą zaletą jest też niewygórowana cena, jednak musimy pamiętać, że parametry i rozwiązania technologiczne tej pralki są znacznie mniejsze niż w podobnych modelach dostępnych na rynku. Jeśli jednak zależy nam sprawdzonej marce, to będzie to dla nas idealny wybór.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>