Siemens IQ 800 varioExpert WM16Y741PL

Pralka energooszczędna

Siemens IQ 800 varioExpert WM16Y741P

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/59 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 8 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1600 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,99 kWh
Zużycie wody (na cykl) 55 litrów

Siemens IQ 800 varioExpert WM16Y741PL

Marka Siemens na światowym rynku działa już ponad 150 lat. Nie bez znaczenia uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. W jej ofercie znajdziemy wysokiej jakości sprzęty AGD z każdej kategorii – lodówki, małe sprzęty AGD, okapy czy płyty grzewcze. Wśród nich są również pralki. Jeden model szczególnie się wyróżnia – Siemens IQ 800 varioExpert WM16Y741PL. Przypatrzmy się mu bliżej.

Pralka Siemens IQ 800 varioExpert WM16Y741PL to urządzenie o wymiarach 85 cm wys. x 60 cm szer. x 59 cm głębokości. Swoją białą kolorystyką doskonale wpasuje się w każdą łazienką. Owy model Siemensa jest pralką ładowaną od przodu, przez co jest wygodny w użytkowaniu i daje dodatkowe miejsce na powierzchni jej blatu. Można przeznaczyć ją na ułożenie ręczników, kosmetyków lub też płynów piorących.

Sprzęt wyposażony jest w bęben varioSoft, który za sprawą unikatowej faktury powierzchni ścian gwarantuje doskonałe efekty prania zarówno przy praniu delikatnym, jak i intensywnym. Jest to zasługa asymetrycznych zabieraków oraz bardziej i mniej stromych wypukłych elementów. Co więcej, bęben jest oświetlony, co ułatwia codzienne pranie.6

Pralkę Siemens wyróżniają liczne programy prania. Oprócz standardowych programów, takich jak bawełna, syntetyki, pranie ręczne czy pranie szybkie, znajdziemy również sposobność prania pierza/puchu, odzieży nieprzemakalnej, koszul business oraz tzw. pranie dessous (bielizna, tkaniny delikatne, jedwabne). Dodatkowo można skorzystać z programu Memory oraz Memory2, czyli zapamiętanych ustawień wybranego programu.

Na uwagę zasługuje także funkcjonalność pralki. Po pierwsze, urządzenie wykorzystuje automatykę wagową, która przekłada się na trafniejsze dostosowanie czasu prania. Drugą godną zaznaczenia funkcją jest opcja mniej zgnieceń. Za jej sprawą, wyprane ubrania są mniej pogniecione, co przekłada się na oszczędność czasu przy prasowaniu. Co więcej, dzięki systemowi stainExpert, pralka dokładnie wypierze 16 rodzajów plam bez dodatkowych odplamiaczy. Nie bez znaczenie jest także system varioExpert – dzięki niemu prawie przy każdym programie możliwa jest redukcja czasu prania do nawet 60% lub ustawienie niższego poboru energii. Co może się spodobać domownikom to również system czyszczący szuflady z detergentem – oznacza to koniec okresowych problemów z zapychaniem tej części pralki. Na koniec jeszcze jedna istotna rzecz. Pralka posiada funkcję dołożenia prania, która sprawia, że po rozpoczęciu prania możemy przerwać cykl i przykładowo dołożyć zgubioną po drodze skarpetkę lub inną część garderoby zauważaną po krótkim czasie.

Praca z pralką jest przyjemna i efektywna. Całości prania towarzyszy czytelny wyświetlacz informujący domownika o podstawowych parametrach prania – temperaturze, ilości obrotów oraz pozostałym czasie do końca cyklu. Warto zaznaczyć, że ustawienie poszczególnych programów odbywa się przy pomocy kilku dotykowych przycisków. Jest to czytelny i komfortowy sposób obsługi, który nie sprawi najmniejszych problemów również starszym osobom.

W kwestii bezpieczeństwa zadbano o zabezpieczenie przed zalaniem oraz wyposażono sprzęt w blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi. To doskonała ochrona przed ciekawymi rączkami dziecka.

Na koniec warto pokreślić, że pralka Siemens IQ 800 varioExpert WM16Y741PL posiada najwyższą z oferowanych klas energetycznych – A +++. Oznacza to, że jest przyjazna zarówno naszej kieszeni, jak i środowisku.

Źródło zdjęcia: siemens-home.pl

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>