Siemens WM14Q440PL

Siemens WM14Q440PL

 

Pralka energooszczędna

Siemens WM14Q440PL

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 84,3 cm/59,8 cm/59,1 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 7 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 1,05 kWh
Zużycie wody (na cykl) 42 litrów

 

Wybór odpowiedniej pralki to kwestia z jednej strony bardzo trudna – z racji na liczbę dostępnych modeli – a z drugiej bardzo prosta, jeśli szukamy propozycji do 2000 złotych. Jednym z lepszych wyborów, jakich możemy dokonać jest kupno pralki Siemens o symbolu WM14Q440PL.

Rzecz jasna, nie jest to sprzęt tani. Jednak zadowoleni powinni być przede wszystkim zwolennicy teorii, że za produkt tani płaci się dwa razy, bowiem Siemens wyposażył wspomniany model w szereg programów i funkcji, które nie tylko zwiększają efektywność zadań, ale jednocześnie sprawiają, że pralka jest bardzo oszczędna. Produkt jest relatywnie nieduży – ma niecałe 60 centymetrów szerokości, ale jednocześnie jest dość wysoki, bowiem mierzy prawie 84,5 cm; zaś głębokość to 59,1 cm. Maksymalna waga załadunku określona została przez producenta na 7 kg – w porównaniu z innymi modelami to sporo, jest to też pierwszy z wielu argumentów potwierdzających, że model ten jest oszczędniejszy niż konkurencja: duża ilość prania podczas jednego cyklu sprawia, że w ostatecznym rozrachunku zużywamy mniej wody i prądu. Wrażenie może też robić maksymalna ilość obrotów – 1400, dzięki czemu z pralki wyciągamy praktycznie suche pranie, wymagające jedynie dosuszenia.

Siemens WM14Q440PL

Pralkę opisuje klasa energetyczna A++ – zużycie wody podczas jednego cyklu szacuje się na 42 litry, natomiast prądu – 1,05 kWh. Zatem w porównaniu z modelami starszej generacji oszczędność powinna być widoczna gołym okiem. Producenta pochwalić należy również za czytelne oznaczenia na froncie. Dzięki temu z poprawnym nastawieniem prania nikt nie powinien mieć większych problemów, a różnorodność funkcji naprawdę robi wrażenie – bez problemu możemy skrócić  bądź dostosować predefiniowany program do własnych wymagań; dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić kolejne litry wody i kilowatogodziny energii, w efekcie natomiast zmniejszyć rachunki. Pod tym względem inwestycja w opisywany model jest zdecydowanie opłacalna.

Pralka ta jest również dobrą propozycją do gospodarstw domowych, w których mieszkają alergicy. Specjalny program piorący gwarantuje, że z ubrań usunięte zostaną alergeny, dzięki czemu choremu będzie się żyło łatwiej. Oprócz tego w kilka chwil możemy nastawić parametry piorące dla konkretnego rodzaju odzieży – delikatnej, nieprzemakalnej, syntetycznej, wełnianej, a także dla koszul. Dostaniemy też możliwość wykorzystania systemu 3D Super Wash – woda jest dostarczana z trzech kierunków, co sprawia, że pranie jest o wiele skuteczniejsze, przez co krótsze (i oszczędniejsze). Ze sprawną obsługą poradzą sobie bez problemu również osoby starsze – menu urządzenia jest w języku polskim, a na czytelnym ekranie widać wszystkie bieżące ustawienia. Zmorą wielu pralek jest także szuflada na detergenty – pozostałości po płynie do tkanin po dłuższym czasie potrafią przestraszyć każdego, dobrą informacją jest zatem fakt, że Siemens postanowił wyposażyć swój produkt w system czyszczący to newralgiczne miejsce.

Nie oznacza to jednak, że pralka ma same plusy. Mimo że zazwyczaj pracuje cicho, to są momenty – szczególnie kiedy ustawimy wirowanie na maksimum – że potrafi być dość głośna. Czasem też, przy skróceniu czasu pracy predefiniowanego programu na wyświetlaczu pokazywany jest błędny czas trwania prania, niemniej nie zdarza się to zbyt często i nie jest też bardzo uciążliwe.

Nie są to zatem wady dyskwalifikujące pralkę choćby w najmniejszym stopniu i nawet mimo tego propozycja Siemensa jest godna tego, by wziąć ją pod uwagę. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony.

Cena: 1999 złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>