Polar PTL1016D

Jak wybrać pralkę ładowaną od góry? Zobacz nasze wskazówki

Chociaż nadal najbardziej popularnym modelem pralki jest ten z drzwiczkami umieszczonymi od frontu, to coraz więcej osób zaczyna doceniać możliwości, jakie daje nam załadowywanie pralki od góry. To rozwiązanie sprawdzi się świetnie np. w przypadku niewielkich wnętrz. Czy wiesz, na co zwracać uwagę, kupując takie urządzenie?

Pralka ładowana od góry – dlaczego warto?

Pralka ładowana od góry, chociaż nie jest tak popularna jak pralka ładowana od frontu, ma jednak wiele różnorakich zalet. Przede wszystkim, takie modele często są dostępne w mniej standardowych rozmiarach. Są węższe, mogą też dobrze wpasować się we wnękę i tym sposobem pomóc nam w zyskaniu dodatkowej przestrzeni. Świetnie sprawdzą się zatem w niewielkich mieszkaniach; możemy postawić je w małej łazience, ale również w kuchni lub nawet przedpokoju. Co więcej, pralka ładowana od góry ma zwykle większą pojemność bębna. Jej największym minusem jest mniejsza wygoda użytkowania, a także brak możliwości ustawiania na niej różnych przedmiotów – wymagałoby to ciągłego ich zdejmowania przy robieniu prania.

Podstawowe parametry

Tak jak w przypadku pralki ładowanej od frontu, kupując pralkę ładowaną od góry, musimy zwrócić uwagę na jej dokładne wymiary. Kolejną ważną kwestią jest pojemność; nie możemy też zapomnieć o sprawdzeniu klasy energetycznej – to ona zadecyduje o tym, czy urządzenie będzie wydajne i ekonomiczne w użytkowaniu. Warto zwrócić uwagę również na klasę efektywności prania oraz efektywności wirowania, jak również na poziom hałasu.

Dodatkowe funkcje

O tym, czy korzystanie z pralki będzie wygodne, decydują w dużej mierze dodatkowe funkcje i dostępne programy. To dzięki nim szybko dopasujemy temperaturę wody oraz sposób odwirowywania do rodzaju pranych materiałów; będziemy też mogli opóźnić start lub uruchomić specjalny program antybakteryjny.

Przed wyborem konkretnego modelu, warto porównać między sobą różne pralki (np. dostępne w sklepach Euro). Dzięki temu szybko znajdziemy urządzenie o optymalnych dla nas parametrach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.3/10 (4 votes cast)
Jak wybrać pralkę ładowaną od góry? Zobacz nasze wskazówki, 2.3 out of 10 based on 4 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>