Mastercook PTD-3236P

Mastercook PTD-3236P

 

Pralka ładowana od góry

Mastercook PTD-3236P

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/40 cm/60 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,7 kWh
Zużycie wody (na cykl) 40 litrów

Pralki ładowane od góry wróciły do łask jakiś czas temu i do tej pory pozostają co prawda marginalnym, ale jednocześnie stabilnym segmentem rynku. Wybierane są przede wszystkim przez posiadaczy niewielkich łazienek, gdzie istotny jest każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Korzystanie z takiego sprzętu oznacza co prawda każdorazową gimnastykę przy wyciąganiu prania, niemniej dla wielu gospodyń domowych nie jest to problem.

Jednym z lepszych wyborów w tej kategorii będzie pralka Mastercook PTD-3236P. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się sporą pojemnością. W trakcie jednego cyklu będziemy w stanie wyprać nawet 6 kg odzieży, dzięki czemu jesteśmy w stanie nieco zredukować ilość cykli w każdym tygodniu – nie trzeba chyba dodawać, że będzie to miało pozytywny wpływ na wysokość naszych rachunków za zużytą energię elektryczną i wodę. Zresztą w tej kwestii Mastercook bardzo mocno się postarał, bowiem pralce przyznana została klasa energetyczna A+++.

Dodatkowe oszczędności czasu i pieniędzy wynikają z zastosowania funkcji mniej zagnieceń, dzięki której rzadziej sięgać będziemy po żelazko. Maksymalna ilość obrotów na minutę zatrzymuje się natomiast na liczbie 1200, zatem wyciągane z bębna pralki pranie będzie niemal suche. Oprogramowanie pralki jest zresztą na tyle zaawansowane, że urządzenie samo dobierze najważniejsze parametry cyklu, w tym zużycie wody, do wagi załadunku. Daje to użytkownikowi pewność, że nie zostanie zużyta choćby kropelka wody ponad absolutnie konieczny poziom. Częstą bolączką starszych modeli pralek ładowanych od góry jest fakt, że bęben nie odwracał się automatycznie podczas otwierania drzwiczek – Mastercook postanowił to jednak zmienić, zatem po otwarciu drzwiczek bęben jest automatycznie pozycjonowany otworem ku górze, dzięki czemu nie musimy tego robić własnoręcznie.

Oprócz tego pralka wyposażona jest w kilka systemów ułatwiających codzienne z niej korzystanie. Jednym z nich jest na przykład dodatkowe płukanie – odzież przed końcem cyklu prania jest poddana kolejnemu płukaniu (jak sama nazwa wskazuje), co jest szczególnie istotne podczas prania ubranek dziecięcych oraz ubrań alergików. Oprócz tego wszystkie najważniejsze parametry pralki zobaczymy na wyraźnym ekranie LCD.

O bezpieczeństwo użytkowania również nie musimy się obawiać, nawet jeśli w domu są dzieci, bowiem producent wyposażył pralkę w system blokady przedwczesnego otwarcia drzwi. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

2 myśli nt. „Mastercook PTD-3236P

 1. Hanka

  pracuję w sklepie z AGD i muszę powiedzieć, że ta pralka to naprawdę dobry wybór. reklamacji nie ma na nią w zasadzie wcale, a jeśli już się od wielkiego dzwonu zdarzą, to są załatwiane natychmiast, bo zazwyczaj kwestia naprawy to chwila moment (w porównaniu z innymi producentami ofc). gdybym sama miała teraz wymieniać pralkę to mocno zastanowiłabym się nad tym modelem…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz
 2. endrju

  Hanka, dzięki wielkie za podzielenie się tą informacją1 rozglądam sie właśnie za pralkami i jest to jeden z modeli które bierzemy z małżonką pod uwagę, ona zaś nie jest specjalnie przekonana do Mastercooka. Może niebawem zmieni zdanie:]

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>