W 677 WCS EcoSilence

Miele W 677 WCS EcoSilence

Pralka ładowana od góry

W 677 WCS Eco Silence

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 90 cm/45,6 cm/60 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,62 kWh
Zużycie wody (na cykl) 39 litrów

Wymiary

 • Wysokość 90 cm;
 • Szerokość 45,6 cm;
 • Głębokość 60 cm;

Klasy

 • Klasa energetyczna A+++;
 • Klasa wirowania B;
 • Klasa prania A;

Mówi się, że chytry traci dwa razy – jest w tym powiedzeniu sporo prawdy, dodatkowo jak ulał sprawdza się w trakcie kupowania pralki. Kupno sprzętu nieznanego producenta, wykonanego z niskiej jakości materiałów może skutkować nie tylko częstymi naprawami, ale również nierównomiernie wysokim zużyciem wody oraz energii elektrycznej.

Zatem obok ustalenia priorytetów przed zakupem warto usiąść z ołówkiem w dłoni i policzyć, ile będzie nas kosztować roczna eksploatacja pralki i kiedy zainwestowane w zakup droższego sprzętu pieniądze nam się zwrócą. Są także firmy, które energooszczędność promują jako główną cechę wyróżniającą ich AGD od konkurencji. Do tej grupy można zaliczyć niemieckie Miele.

Dziś przyjrzymy się pralce o symbolu W 677 WCS Eco Silence – już na wstępie można zaznaczyć, że ostatni człon doskonale, w dwóch słowach opisuje cechy charakterystyczne urządzenia. Jest to sprzęt ładowany od góry, czyli zalicza się do kategorii, która powoli wraca do łask. Sprawdzi się w niewielkich łazienkach, bowiem ma zaledwie 45,6 cm szerokości. Wrażenie jednak robi zużycie prądu – powiedzieć, że pralka charakteryzuje się klasą energetyczną A+++ to w zasadzie nie powiedzieć nic. W trakcie jednego cyklu zużywa się 0,62 kWh, czyli bardzo mało nawet jak na urządzenia energooszczędne.

Drugim elementem wyróżniającym efekt pracy niemieckich projektantów jest cicha, a w zasadzie absolutnie niesłyszalna praca urządzenia – jedynymi szumami, które ewentualnie mogą dojść do naszych uszu będą te generowane przez zasysanie wody.

Poza tym, o praniu i wirowaniu (maks. 1200 obr/min) możemy zapomnieć.

Łatwa jest również obsługa – większość procesów jest w pełni zautomatyzowanych. Ucieszą się również alergicy, bowiem odzieży zaserwować możemy dodatkowe płukanie; wybrać możemy jeden z 9 dostępnych rodzajów prania, a urządzenie zapamięta te najczęściej wybierane. Pralka ta to produkt z najwyższej półki – osoby, które wydadzą na nią pieniądze z pewnością będą zadowolone.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (8 votes cast)
Miele W 677 WCS EcoSilence, 8.0 out of 10 based on 8 ratings

Jedna myśl nt. „Miele W 677 WCS EcoSilence

 1. kasperskyjohn

  Kurdę, ta pralka jest jakby stworzona dla mnie, tylko że ktoś nie wziął pod uwagę zasobności mojego portfela. A tak zupełnie poważnie, to pralka świetna, ale za tę cenę… Jednak kto bogatemu zabroni?:]

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>