ikona pralki czarne

Najlepsze pralki w kolorze czarnym lub srebrnym

Przyjęło się, że wybierając pralkę najczęściej decydujemy się na model w tradycyjnym, białym kolorze. Wynika to nie tylko z naszych upodobań ale również z faktu, że modeli w kolorze innym, niż biały (podaż zapewne wynika z popytu) jest jak na lekarstwo. Dzisiaj przyjrzymy się tej wąskiej, rynkowej niszy i zaprezentujemy cztery ciekawe modele w kolorze czarnym lub srebrnym.

Amica

AWX712DJB

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 84,5 cm/59,7 cm/52,7 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 7 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,74 kWh
Zużycie wody (na cykl) 42 litry

Amica AWX712DJBAmica AWX712DJB – bardzo udany model naszego rodzimego producenta. Do nabycia w bardzo przystępnej cenie (poniżej 1400 złotych), oferuje zaskakująco szeroki wachlarz możliwości. Przede wszystkim jest bardzo oszczędna – poszczycić się może klasą energetyczną A+++, a zużycie wody na jeden cykl to 42 litry, co jak na pralkę oferującą maksymalny załadunek do 7 kg jest wynikiem więcej, niż dobrym. Dzięki możliwości zrobienia większego wkładu jednorazowo wyprać możemy więcej – sprawia to, że ograniczamy do rozsądnego minimum ilość tygodniowych cykli, co znajduje odbicie w naszych rachunkach za prąd, które są niższe. Na panelu kontrolnym znajdziemy aż 12 predefiniowanych programów, a pralka wyposażona jest w kontrolę piany (ubrania są lepiej wypłukane), funkcję mniej zagnieceń (niektórych ubrań nie trzeba w ogóle prasować) oraz pranie deszczowe (gwarantuje równomierne rozłożenie środków piorących). Wszystkie bieżące ustawienia skontrolujemy natomiast na wyświetlaczu LCD.

Hoover

DYN8146PB

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/52 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 8 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 1,2 kWh
Zużycie wody (na cykl) 60 litrów

Hoover DYN 8146 PBHoover DYN 8146 PB – pralka do większych gospodarstw domowych, ze względu na spory wkład maksymalny – do 8 kilogramów. Kupić już można już za niecałe 1500 złotych, zatem jest to wybór naprawdę opłacalny. Jest nieco mniej oszczędna niż powyższa Amica – ma bowiem klasę energetyczną A+ – ale też na uwadze należy mieć fakt, że jest przecież większa. Oferuje też bardzo wysoką maksymalną prędkość wirowania, bowiem aż 1400 obr/min. Dzięki temu ubrania po wyciągnięciu z bębna są niemalże suche, do dyspozycji mamy również funkcję mniej zagnieceń. Sam proces prania jest mocno zautomatyzowany, między innymi dzięki systemowi Fuzzy Logic, który sam dobiera zużycie wody i środków piorących do rodzaju i wagi wkładu. Odzieży możemy też zaaplikować dodatkowe płukanie, co z pewnością ucieszy alergików.

Candy

Aqua 1142DS

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 70 cm/51 cm/46,3 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 4 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1100 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,64 kWh
Zużycie wody (na cykl) 29 litrów

Candy Aqua 1142DSCandy Aqua 1142DS – tutaj z kolei mamy propozycję dla mieszkańców mniejszych gospodarstw – jest to pralka dla singli bądź maksymalnie dla par, bowiem maksymalna waga wkładu w przypadku tego modelu to 4 kg. Pralka kosztuje około 1500 złotych. Wybrać będziemy mogli jeden z 9 programów pracy, które będziemy mogli następnie modyfikować, co czyni ją bardzo łatwą w obsłudze i w miarę możliwości oszczędną. Pralka wyposażona jest w system Fuzzy Logic (patrz wyżej), pranie będziemy mogli dodatkowo wypłukać (ukłon w stronę alergików) a wszystkie bieżące ustawienia skontrolujemy z poziomu wyświetlacza LCD. Pralka, ze względu na swoją (nie)wielkość zużywa też bardzo mało wody – w trakcie cyklu to ledwie 29 litrów.

Samsung

WF60F4E2W2X

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/42,5 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,77 kWh
Zużycie wody (na cykl) 39 litrów

Samsung WF60F4E2W2XSamsung WF60F4E2W2X – pralka z najbogatszym wyposażeniem w naszym zestawieniu. Samsung oferuje produkty AGD bardzo wysokiej jakości, i nie inaczej jest z poniższym modelem, który znaleźć można w cenie nie przekraczającej okolic 1850 zł. Urządzenie idealne do tradycyjnych, trzy- lub czteroosobowych gospodarstw dzięki maksymalnemu wkładowi o wadze 6 kg. Oszczędna (A++), atrakcyjna wizualnie oraz solidna i dobrze wyposażona. Oferuje aż 13 programów prania, w tym dość niespotykane, jak kurtki/płaszcze czy też odplamianie. Przy tym wypierzemy też ubranka dla dzieci, które są niezwykle delikatne. Wszystko to dzięki specjalnej konstrukcji bębna Diamond, która zabezpiecza odzież przed uszkodzeniem. Pralka jest również wyposażona w technologię Eco Bubble.

Opis innej, czarnej pralki marki Hotpoint-Ariston znajdziecie tutaj.

Dolkin / Foter.com / CC BY-NC-ND

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (5 votes cast)
Najlepsze pralki w kolorze czarnym lub srebrnym, 7.4 out of 10 based on 5 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>