Zestawienie czarnych pralek

Hotpoint-Ariston WMD 942K EU

Wygląd pralki jest dla wielu osób jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze tego sprzętu AGD. Ma to szczególnie znaczenie, gdy aranżacja łazienki poniekąd wymaga wpasowania w nią urządzenia o czarnej kolorystyce. W jaką pralkę wtedy zainwestować? By ułatwić decyzję, przedstawiamy poniżej zestawienie czarnych sprzętów w tym zakresie. 

Hotpoint-Ariston WMD 942K EU

Hotpoint-Ariston

WMD 942K EU

Sposób ładowania Od frontu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/59,9 cm/59,5 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 9 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min.
Zużycie energii (roczne) 270 kWh
Zużycie wody (roczne) 15400 litrów

 

Pierwsza propozycja to pralka Hotpoint-Ariston WMD 942K EU. Pralka o pojemności 9 kg doskonale sprawdzi się w posiadaniu większej rodziny. Urządzenie posiada klasę energetyczną A++, dzięki czemu każdorazowe pranie będzie efektywne, a zarazem oszczędne.

Wśród wyróżniających ją funkcji, warto wymienić Certyfikat Woolmark, dzięki któremu wypierzemy najbardziej delikatne ubrania z wełny. Istotna jest także funkcja mniej zgnieceń. Funkcja ta sprawi, że po wypraniu tkanin nie będą one tak bardzo pogniecione, jak miałoby to miejsce przy zwykłym cyklu prania. Dodatkowo, wśród programów znajdziemy pranie intensywne, pranie jedwabiu, syntetyków czy też płukanie antyalergiczne oraz pranie ECO.

W zakresie bezpieczeństwo zadbano o blokadę dostępu do panelu sterowania, a także wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem.

Hotpoint-Ariston WMD 942K EU

Amica AWX712DJB

Amica

AWX712DJB

Sposób ładowania Od frontu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 84,5 cm/59,7 cm/52,7 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 7 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (roczne) 162 kWh
Zużycie wody (roczne) 9240 litrów

Drugim czarnym koniem na rynku pralek jest Amica AWX712DJB. Pojemnościowo jest nieco mniejsza niż jej konkurent Hotpoint-Ariston WMD 942K EU. Jest jednak wystarczająca dla 4-osobowej rodziny. Wśród programów znajdziemy m.in. funkcje mniej zgnieceń czy też monitoring ilości piany w bębnie. Dogodnością jest także możliwość przerwania programu i powrócenie do niego w wybranej chwili. Warto tu też zaznaczyć, że dzięki praniu antyalergicznemu, pralka sprawdzi się w posiadaniu alergików.

W zakresie bezpieczeństwa zyskamy blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi, blokadę panelu sterowania oraz zabezpieczenie przed zalaniem.

Amica AWX712DJB

Hoover DYN 8146 PB

Hoover

DYN 8146 PB

Sposób ładowania Od frontu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/52 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 8 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min.
Zużycie energii (roczne) 240 kWh
Zużycie wody (roczne) 12000 litrów

Trzecim modelem czarnej pralki jest Hoover DYN 8146 PB. Pralka o pojemności bębna 8 kg sprawdzi się w każdym domu. W swoim działaniu wykorzystuje automatykę prania – system kontroli prania. Co więcej, w jej budowie znajduje się silnik inverter, dzięki któremu urządzenie pracuje cicho i ulega mniejszej ilości usterek.

W pralce z powodzeniem wypierzemy m.in. ubrania sportowe oraz te, które wymagają niskiej temperatury (pranie w zimnej wodzie). Niemała zaletą jest także możliwość skrócenia czasu prania.

W urządzeniu znajduje się wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem.

 Hoover DYN 8146 PB

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>