samsung

Pralka do małej łazienki – ranking małych pralek (slim) 2013

Mała łazienka to utrapienie wielu domostw. W racji niewielkich gabarytów należy ją urządzić z wielką rozwagą. Dużym udogodnieniem przy takiej aranżacji jest wybór pralki slim. A trzeba dodać, że jest w czym wybierać. Dla potwierdzenia naszych słów prezentujemy poniżej zestawienie najlepszych pralek slim 2013.

Pralka slim

Samsung WF60F4E0W0W

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/42,5 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,77 kWh
Zużycie wody (na cykl) 39 litrów

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje pralka Samsung WF60F4E0W0W. Pralka ta ma głębokość 42,5 cm. W swoim działaniu wykorzystuje technologię EcoBubble, dzięki której cykl prania ma najwyższą skuteczność. Co więcej, pralka posiada bęben diamand, który chroni tkaniny przed uszkodzeniami i zaciągnięciami. Tym samym wszystkie ubrania otrzymują należytą ochronę.
Dodatkowo, pralka zaopatrzona jest w innowacyjną grzałkę ceramiczną, za sprawą której sprzęt będzie sprawnie działał przez długi czas. Wśród funkcji prania należy wyróżnić Fuzzy Logic – autokontrolę, dzięki której pralka dostosuje odpowiednie zużycie prądu i wody do danego załadunku.

Źródło zdjęcia: samsung.com

Drugie miejsce w zestawieniu przypada pralce LG F1096ND – głębokość 44 cm. Pralkę tę wyróżnia przede wszystkim zastosowany silnik Direct Drive zapewniający stabilność oraz trwałość urządzenia. Zagwarantowane jest dzięki bezpośredniemu połączeniu silnika z bębnem. Tym samym pralka pracuje również cicho. Sprzęt oprócz wysokiej klasy energetycznej oraz wyżej wspomnianego silnika oferuje nabywcy funkcję mniej zgnieceń. Jest to niezwykle przydatna funkcja, szczególnie wtedy, gdy noszone ubrania łatwo się gniotą. Za sprawą wyjątkowo delikatnych ruchów bębna wyprane tkaniny łatwiej rozprasować. Zachęcająca do kupna funkcją jest także płukanie antyalergiczne oraz sterylizacja bębna. Urządzenia jest łatwe w obsłudze.

Pralka slim

LG F1096ND

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/44 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,68 kWh
Zużycie wody (na cykl) 43 litry

lg

Źródło zdjęcia: lg.com

Na pozycji trzeciej umieszczona została pralka Candy Grando Evo4 1274LW – głębokość 40 cm. Od pralki Samsung i LG wyróżnia się większą pojemnością bębna oraz monitoringiem ilości piany w bębnie (wpływa to na to, iż ubrania będą dokładnie wypłukane przy dodaniu każdej ilości detergentu). Tak jak w przypadku sprzętu LG, pralka posiada przydatną funkcję mniej zgnieceń oraz blokadę dostępu do panelu sterowania (znakomita ochrona przed ciekawskimi rączkami dzieci). Model wykorzystuje także automatykę prania, automatykę wagową. Pralka jest prosta w obsłudze – posiada czytelny wyświetlacz LCD.

Pralka slim

Candy Grando Evo4 1274LW

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/40 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 7 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 1,05 kWh
Zużycie wody (na cykl) 55 litrów

Pralki CANDY EVO4 1274LW

Źródło zdjęcia: okazje.info.pl

Miejsce czwarte wśród pralek slim zajmuje Electrolux EWS11252ED – głębokość 38 cm. Pralka Electrolux jest najcieńszą pralką w całym zestawieniu. Dzięki niewielkim wymiarom można ją umieścić w każdej małej łazience. Pralka wypierze do 5kg prania. Wykorzystuje automatykę Fuzzy Logic, dzięki czemu każdy cykl jest oszczędny i efektywny. Urządzenie przystosowane jest do prania jedwabiu, kołder puchowych, a także zasłon czy bawełny. Pralka odporna jest na wahania napięcia i ma przy tym automatyczny mechanizm ponownego uruchamiania. Chroni to sprzęt przed nagłą zmianą napięcia. Co więcej,  pralka posiada szybki program prania, dzięki czemu już po 20 minutach możemy się cieszyć świeżowypranymi tkaninami.

Pralka slim

Electrolux EWS11252ED

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/59,5 cm/38 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,65 kWh
Zużycie wody (na cykl) 41 litrów

electrolux

Źródło zdjęcia: electrolux.pl

Piąte miejsce przypada pralce Bosch Maxx 5 VarioPerfect WLX24261PL – głębokość 40cm. Model ten to przede wszystkim oszczędność i skuteczność. Za sprawą dwóch przycisków możliwe jest zmniejszenie zużycia energii do 40% lub też skrócenie czasu trwania prania do nawet 60%. Pralka posiada znak jakości ECARF, co oznacza, że jest przystosowana jest do wymagań alergików. Ciekawym zastosowaniem w pralce Bosch jest system ActiveWater, który za sprawą specjalnego czujnika rozpoznaje ilość prania bębnie i dobiera odpowiednią ilość wody. Praca z pralką jest bardzo intuicyjna.

Pralka slim

Bosch Maxx 5 VarioPerfect WLX24261PL

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/60 cm/40 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,75 kWh
Zużycie wody (na cykl) 38 litrów

bosch

Źródło zdjęcia: bosch-home.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>