slim

Pralki slim – 42,5 oraz 43,5 cm głębokości

Mała pralka

Hotpoint-Ariston WMSG 622B EU

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.)  85 cm/59,5 cm/43,5 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,92 kWh
Zużycie wody (na cykl) 54 litry

Płytkie pralki (tak zwane „slim”) mają głębokość w przedziale od 33 cm do 45 cm (lub 44.9 cm). Ich nietypowy rozmiar ogranicza wielkość bębna, ale jest też dobry do wykorzystania w niewielkiej kuchni, czy innym miejscu – na przykład do wstawienia w węższym korytarzu.

Mniejsze użyteczne pralki

Średnia ilość załadunku tego typu pralek wynosi od 3,5 do 6 kg. Górna granica w zupełności wystarczy dla 4 osobowej rodziny. Jeżeli zaś zainwestujemy w pralkę o pojemności znamionowej 3,5-4 kg będziemy musieli prać niemal codziennie. W tym przypadku polecałbym zakup pralko-suszarki, co niewiele zwiększy cenę (o około 300-500 zł), a zmniejszy konieczność wykorzystywania linek czy suszarek w innych pomieszczeniach.

Hotpoint-Ariston WMSG 622B EU

  • 43,5 cm głębokości na 59,5 cm szerokości. Wysokość: 85,5 cm.
  • Pojemność znamionowa pralki wynosi 6 kg.
  • Atutem jest maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min, co stanowi dość dobry wynik skracając czas pracy, zużycie energii oraz zwiększając wydajność.
  • cena – 1400 zł

Dobrą opcją w przypadku pralek Aristona jest przedłużenie okresu gwarancji (do 5 lat) za dodatkową opłatą. Marka ta cechuje się niską awaryjnością (podobnie jak Electrolux), ale zawsze warto się zabezpieczyć.

Kolejną pralką, jaką warto się zainteresować ze względu na niedużą głebokość jest SamsungWF60F4E0W0W. Jej rozmiary są nieco mniejsze od powyższego Aristona:

Mała pralka

Samsung WF60F4E0W0W

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.)  85 cm/60 cm/42,5 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,77 kWh
Zużycie wody (na cykl) 39 litrów

Prędkość pralka rekompensuje układem bębna i sposobem nawadniania. Bęben pralki Samsunga stworzono wykorzystując technologię Diamond (wyprofilowane otwory, których celem jest jak najmniejsze uszkodzenie tkanin). Druga rzecz warta wspomnienia to technologia EcoBubble – podczas pracy bębna generowane są bąbelki (poprzez wpuszczanie powietrza), które lepiej przenikają tkaniny rozpuszczając zabrudzenia.

 woda

Oba modele wybrałem ze względu na wysoką funkcjonalność oraz niezbyt dużą cenę. Przeznaczone są by służyć długie lata i uważam, że producenci gwarantują to samo.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>