Polar PFLC 61002P

Polar PFL/C 61002P

 

Najtańsza pralka

Polar PFL/C 61002P

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 84,7 cm/59,5 cm/52 cm
Klasa energetyczna A++
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,77 kWh
Zużycie wody (na cykl) 42 litry

Często mówi się, że dane produkty mogą być albo dobre, albo tanie. Na potwierdzenie tej reguły można jednak znaleźć parę wyjątków. Jednym z nich jest zdecydowanie firma Polar ze swoim modelem PFL/C 61002P.

Jest to pralka o standardowych wymiarach: jest szeroka na 59,5 cm, wysoka na 84,7 cm i głęboka na 52 cm. Maksymalna waga wkładu – 6 kg – oznacza, że pralka doskonale sprawdzi się w gospodarstwach domowych o modelu 2+2. Pralka jest tradycyjnie ładowana od frontu.

Producent zadbał, by programowanie było maksymalnie uproszczone – dzięki temu pranie możemy ustawić na jeden z kilku programów: bawełnę, bawełnę-eco, codzienny, jeans, pranie wstępne, syntetyki, szybki 30 min i wełnę. Godny uwagi jest ten przedostatni, dzięki któremu będziemy mogli obniżyć nasze rachunki zarówno za zużytą energię elektryczną jak i wodę. Pralka charakteryzuje się klasą energetyczną A++ i zużywa średnio 42 litry wody w trakcie jednego prania.

Wielu ucieszy informacja, że duża część procesów jest zautomatyzowana – pralka na przykład sama dobierze ilość zużytej wody do wielkości załadunku. Całość jest jednak skonstruowana na tyle dobrze, że mało jest dodatkowych elementów, które mogłyby ulec ewentualnej awarii – Polar stawia na prostotę i to widać, w żadnym wypadku nie jest to jednak wada.

Pralka jest również nad wyraz ‘spokojna’ – w trakcie prania wibracje są niezauważalne, usłyszymy ją ewentualnie w trakcie wirowania (maks. 1000 obrotów), ale i tak w sytuacji, w której w domu będzie naprawdę cicho. Jak na produkt niedrogi, projektanci spisali się dobrze. Z zewnątrz nie widać, że nie jest to pralka z najwyższej półki, i choć na pewno nie stanie się ozdobą naszej łazienki, nikogo na pewno nie będzie straszyć.

Polar PFL/C 61002P jest zatem pralką, którą z czystym sumieniem można polecić każdemu, kto nie potrzebuje fajerwerków technologicznych, a jedynie sprzęt, który doskonale sprawdza się w tym, do czego służy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
Polar PFL/C 61002P, 4.0 out of 10 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>