Ranking pralek do 1000 zł

Jeśli myślisz, że zakup pralki związany jest z wydaniem co najmniej 1000 zł, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Na rynku znajdują się dziesiątki (jeśli nie setki) modeli, które kupimy nie wydając na nią 4-cyfrowej sumy. Wśród jakich modeli warto się rozejrzeć?

1. Polar PTL1016D

Najtańsza pralka

Polar PTL1016D

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 90 cm/40 cm/60 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 5,5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,93 kWh
Zużycie wody (na cykl) 48 litrów

 

Polar PTL1016D to pierwsza pralka w naszym zestawieniu. Jest to model ładowany od góry, który za sprawą małej szerokości może być ustawiony w każdym miejscu łazienki. Tym samym będzie doskonałym elementem wyposażenia niewielkich pomieszczeń.
Co wyróżnia ten model to opcja Eco. Dzięki niej możliwa jest zmiana podstawowych programów na cykle ekonomiczne. Pozwala to na oszczędność przy każdym praniu. Ciekawą funkcją jest również monitoring ilości piany w bębnie. Co z tego wynika? Chociażby to, że w sytuacji wsypania zbyt dużej ilości proszku, nie pozostanie on na ubraniach, a zostanie dokładnie spłukany. Wśród programów które posiada pralka można wyróżnić jeszcze pranie ręczne oraz pranie syntetyków. W kwestii bezpieczeństwa wbudowano zabezpieczenia przed zalaniem oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi.

Polar PTL1016D

2.  Indesit IWSD 51251 C ECO

Najtańsza pralka

Indesit IWSD 51251 C ECO

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/59,5cm/42 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,89 kWh
Zużycie wody (na cykl) = 39 litrów

Druga pralka w zestawieniu to przedstawicielka marki Indesit. Indesit IWSD 51251 C ECO jest urządzeniem ładowanym od przodu, dzięki czemu jej blat można wykorzystać jako dodatkową półkę. W odróżnieniu od modelu Polara, jest to pralka wyjątkowo płytka – daje to sporą oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że mała głębokość pralki nie wpływa na pojemność sprzętu. Za sprawą bębna o pojemności 5 kg, pralka bez problemu może służyć w przeciętnym domu. Na uwagę zasługuję duża prędkość wirowania oraz podobnie, jak przy pralce Polar – opcja Eco. Dla łatwej obsługi, na pralce znajduje się obrazkowy panel sterowania.

 Indesit IWSD 51251 C ECO

3. Mastercook PFD-1266

Najtańsza pralka

Mastercook PFD-1266

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/59cm/55 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 1,02 kWh
Zużycie wody (na cykl) 49 litrów

Na miejscu trzecim uplasowała się pralka Mastercook PFD-1266. Jest to sprzęt o pojemności bębna 6 kg oraz o prędkości wirowania 1200 obrotów na minutę. Dzięki takim parametrom, w urządzeniu wypierzemy naraz dużo prania, które po wyjęciu będą prawie suche. Co więcej, pralka wyposażona jest w funkcję mniej zgnieceń. Sprawia ona, że wyjęte z pralki ubrania są mniej pogniecione (niż po przeciętnym cyklu prania). Warto zaznaczyć, że wśród funkcji znajduje się także pranie intensywne (odplamianie). Przekłada się to na to, iż uporczywe plamy nie będą miały najmniejszych szans w starciu z tym modelem. Nie mniejszą ciekawostką jest program szybki, który w zaledwie 45 minut doprowadzi nasze ubrania do stanu wyjątkowej świeżości.

Mastercook PFD-1266

 4. Amica AWN510D Navigator System

Najtańsza pralka

Amica AWN510D Navigator System

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 84,5 cm/59,7 cm/41,6 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,8 kWh
Zużycie wody (na cykl) 41 litrów

Pod numerem cztery wśród najtańszych pralek znajdziemy Amica AWN510D Navigator System. Pralka o pojemności 5 g, klasie energetycznej A+ oraz funkcji mniej zgnieceń doskonale odnajdzie się w każdym gospodarstwie domowym. Urządzenie posiada kilkanaście programów (w tym koszule czy program dziecięcy) oraz kilka przydatnych funkcji takich, jak pranie deszczowe czy kontrola piany. W pralce możliwe jest także przerwanie programu prania i powrócenie do niego w dowolnym momencie.

 Amica AWN510D Navigator System

5. Hotpoint-Ariston WMF 601 PL

Najtańsza pralka

Hotpoint-Ariston WMF 601 PL

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/59,5 cm/54 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 6 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 1,03 kWh
Zużycie wody (na cykl) 59 litrów

Pod numerem pięć mamy pralkę Hotpoint-Ariston WMF 601 PL. Jest ona najbardziej zaawansowana w naszym zestawieniu. Co niej zachwyca? Przede wszystkim duża pojemność bębna, wysoka klasa energetyczna A+ oraz certyfikat Woolmark będący poświadczeniem możliwości bezpiecznego wyprania najbardziej delikatnych gatunków wełny. Poza tym, pralka posiada funkcję mniej zgnieceń, funkcję prania intensywnego oraz system 3D Super Wash. Przy bezpieczeństwie pracy z urządzeniem nie zapomniano o blokadzie panelu sterowania oraz blokadzie przedwczesnego otwarcia drzwi.

Hotpoint-Ariston WMF 601 PL

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>