Archiwa kategorii: Nowości


pralka Samsung z funkcją Smart Check

Jakie funkcje nowoczesnej pralki są warte zainwestowania?

Jeśli od nowej pralki oczekujemy czegoś więcej niż po prostu prania ubrań, to jej wybór nie będzie łatwym zadaniem. Oprócz określenia naszych potrzeb w podstawowych kwestiach, takich jak ładowność czy klasa energetyczna, warto jeszcze zastanowić się nad licznymi dodatkami oferowanymi przez producentów. Funkcje te dotyczą zarówno bezpieczeństwa, oszczędności, jak i ochrony tkanin – oto kilka z nich, które zasługują na szczególną uwagę.

  • Opóźnienie startu i kontrola czasu oraz tryb szybki – dzięki tym opcjom możemy dostosować cykl prania do naszego planu dnia. System czasowy umożliwia zaprogramowanie rozpoczęcia pracy pralki na dowolną godzinę, a wyświetlacz zegarowy pozwala kontrolować, ile minut zostało do końca cyklu. Jeśli bardzo się spieszymy i chcielibyśmy tylko odświeżyć potrzebne ubrania, mamy do dyspozycji 15 lub 30 minutowy tryb szybki.
  • Bezpieczeństwo – jest ono szczególnie ważne, gdy w domu są ciekawskie dzieci, które interesują się również pralką. Przydatne może się wtedy okazać automatyczne blokowanie drzwiczek, uniemożliwiające otworzenie ich w trakcie i chwilę po zakończeniu prania. Natomiast drzwi z podwójnego szkła zapobiegają oparzeniom, gdy pierzemy w wysokiej temperaturze. Skutki rozmaitych awarii niweluje też system AquaStop, który posiadają najnowsze pralki Siemens, Bosch czy Whirlpool: nawet w przypadku zepsucia elektroniki, blokowane są wszystkie zawory, dzięki czemu woda nie zalewa naszej łazienki.
  • Funkcje sprzyjające domowemu budżetowi – są one ważne również wtedy, gdy po prostu chcemy dbać o środowisko, zużywać mniej wody i prądu. Niezastąpiony jest tu system zraszania, który polega na tym, że bęben nie napełnia się litrami wody, a zamiast tego pranie jest równomiernie nią skrapiane. Można także zaopatrzyć się w pralkę posiadającą funkcję oszczędzania detergentów lub ekologicznego zużycia energii (niestety kosztem wydłużenia cyklu).
  • Ochrona tkanin – to szereg opcji regulujących temperaturę, obroty wirowania i inne parametry prania, które w dobrych pralkach można dostosować do niemalże wszystkich typów odzieży, nawet ubrań sportowych, impregnowanych czy bardzo delikatnych. Warto zastanowić się nad systemem AntiShock, dzięki któremu zimna woda wpompowywana jest do bębna powoli i stopniowo, aby przyzwyczaić tkaniny do temperatury.

To tylko niektóre z przydatnych udogodnień w nowoczesnych pralkach. Dlatego przed dokonaniem wyboru powinniśmy jak najdokładniej określić swoje oczekiwania, bo dzisiejsze urządzenia potrafią sprostać nawet indywidualnym potrzebom.

abstract-313629_640

12 sposobów na wywabianie plam – poradnik studenta

Impreza, wypad rodzinny, najazd rodziców, wizyta dziewczyny, odwiedziny nowych lokatorów – te sytuacje stresują, w momencie gdy wokół nas panuje bałagan i brud. Nie daj Boże znajdzie się jakaś plama na T-shircie lub spodniach – dla studenta mieszkającego bez mamy, może być to nie lada wyzwanie. Oto 12 sposobów na plamy – abyś zawsze mógł wyjść z tego problemu obronną ręką przy użyciu domowych środków.

filler-243451_640

Tusz do długopisu

Przebijający przez spodnie czy kurtkę długopis to bardzo irytujące zdarzenie. Nie bardziej irytujące bywa pozbycie się tej plamy. Można ją usunąć przy pomocy spirytusu salicylowego. Zabrudzone miejsce przetrzyj parę razy tamponem z waty nasączonym spirytusem a następnie dokładnie spłucz pod wodą. Czytaj dalej