nowoczesna pralka

Co potrafi nowoczesna pralka

Czasy, gdy nasze babcie prały w rękach, już dawno minęły. Pralki automatyczne, które kiedyś były marzeniem wielu gospodyń domowych, dziś potrafią takie rzeczy, o których wielu się nawet nie śniło. Prezentujemy więc funkcje, w jakie wyposażane zostały najnowocześniejsze pralki.

Pralka to sprzęt niezbędny w każdym domu. Dlatego producenci prześcigają się w ciągłym doskonaleniu tych urządzeń i wzbogacaniu ich nie tylko w różne programy prania, ale i inne funkcje. Dawniej nowością była możliwość wyboru odpowiedniego programu przeznaczonego do prania różnego typu materiałów: bawełny, wełny, syntetyków i innych. Współczesne pralki i w tym wypadku poszły daleko dalej: możemy ustawiać je na pranie jeansu, firanek, koszul, poduszek czy pluszaków.

Poza tym, najnowsze modele posiadają także funkcję prania parowego, która skraca czas prasowania tkanin dzięki ich wygładzeniu już w pralce. Ubrania gotowe są do założenia już po krótkim suszeniu na wieszaku.

Pranie butów to kolejna ciekawa funkcja. Program ten działa w taki sposób, aby uniknąć obijania się butów o ściany bębna i nadmiernego ich ocierania o siebie nawzajem.

Jeżeli natomiast musimy wyprać tkaniny mocno zabrudzone, możemy posłużyć się programem intensywnym, który ma na celu odplamianie ubrań poprzez dłuższy ich kontakt z detergentami i wydłużony cykl prania.

W niektórych pralkach możemy wykonać również tzw. pranie ręczne. Odbywa się w 30 stopniach Celsjusza albo w zimnej wodzie, która zostaje jedynie odpompowana bądź delikatnie odwirowana.

pranie pluszaków

Warto także wykorzystać funkcję dodatkowego płukania – znajdzie ona zastosowanie zwłaszcza w przypadku odzieży osób cierpiących na alergie oraz dzieci.

Jeżeli natomiast pralka posiada funkcję Smart Control, oznacza to, że za pomocą smartfona i dostępu do internetu możemy sterować nią z dowolnego miejsca oraz odbierać powiadomienia o zakończeniu jej pracy.

Jak widać, współczesne pralki oferują wiele rozmaitych rozwiązań. Sprawdzą się w domach alergików, ale i w rodzinach wielodzietnych, gdzie plamy i zabrudzenia – czy to podczas jedzenia, zabawy czy jazdy na rowerku – są na porządku dziennym.

Photo credit: Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Photo credit: estherase / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>