smart pralka

Czy pralkę można połączyć ze Smart TV

Na inteligentny dom składają się wszystkie instalacje i sprzęty podłączone do internetu. Do coraz modniejszych obecnie smart telewizorów już niedługo dołączą prawdopodobnie inteligentne sprzęty AGD – z pralkami włącznie. A wszystko to dla naszej wygody.

Co to jest Smart TV

To nic innego, jak inteligentne telewizory, które dzięki połączeniu z internetem, dają swoim użytkownikom możliwość korzystania z wielu dodatkowych funkcji, jakich nie posiadają tradycyjne odbiorniki. Dzięki dostępowi do rozmaitych aplikacji, nie jesteśmy ograniczeniu telewizyjną ramówką – wybrane programy, filmy i seriale możemy oglądać wtedy, gdy mamy na to ochotę.

Korzystając ze Smart Tv możemy również przeglądać internet, robić zakupy on-line, słuchać radia, korzystać z serwisów społecznościach czy rozmawiać ze znajomymi przez Skype’a (w tym wypadku niezbędne będzie podłączenie kamery internetowej).

Aby jednak Smart TV mógł spełniać swoją role w należyty sposób, niezbędne będzie szybkie łącze internetowe – o minimalnej prędkości 6 Mb/s. Właściwe parametry pozwolą na niezakłócone oglądanie telewizji w jakości HD.

Pralka a Smart TV

Smart TV możemy sterować za pomocą pilota, klawiatury Qwerty, smartfona czy tableta. Jednak działa to również w drugą stronę – smart TV może sterować innymi urządzeniami, chociażby odtwarzaczem Blu-ray. Jeżeli tylko zaopatrzymy się w inteligentną pralkę, nic nie stanie również na przeszkodzie, by móc podłączyć ją do Smart TV.

O ile dziś smart AGD nie jest jeszcze tak powszechne i popularne, najprawdopodobniej w najbliższym czasie sytuacja ta będzie się zmieniać. I nie oznacza to, że nasze pralki, lodówki czy piekarniki wyposażone będą w duże ekrany. Producenci tego typu sprzętu ( głównie LG i Samsung) stawiają raczej na funkcjonalność, czyli zintegrowanie AGD ze smartfonami czy telewizorem.

 inteligentne sprzęty

Zalety płynące z połączenia

Wszelkie sprzęty typu smart, od telewizorów zaczynając, na pralce kończąc, wpisują się w zyskującą coraz większe zainteresowanie ideę domów inteligentnych, gdzie nie tylko my będziemy komunikować się ze sprzętami, ale także sprzęty będą komunikować się ze sobą. Wystarczy połączenie z internetem, by móc za pomocą różnorodnych urządzeń sterować pracą pozostałych sprzętów.

Inteligenta pralka jest tylko jednym elementem inteligentnego domu. Dzięki dostępowi do sieci, będziemy mogli kontrolować jej pracę nie tylko za pomocą smartfona, ale także Smart TV. Będziemy mogli ją uruchomić i zaprogramować jej automatyczne włączenie w danym momencie czy skorygować niektóre funkcje (np. czas włączenia czy dodanie płynu do tkanin). Korzystając z funkcji Smart TV skontrolujemy także, na jakim etapie cyklu prania znajduje się nasza pralka. Zrobimy to wszystko, nie ruszając się z salonowej kanapy.

Zdjęcia: http://www.electromenagiste.com, http://www.emerce.nl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>