pralka Samsung z funkcją Smart Check

Pralki, którymi steruje się za pomocą telefonu

Jeszcze nie tak dawno były futurystycznymi gadżetami, obecnie są sukcesywnie wprowadzane do masowej sprzedaży. Na naszych oczach wdrażana jest zupełnie nowa koncepcja sprzętu gospodarstwa domowego – koncepcja sprzętu inteligentnego.

Inteligentne urządzenia coraz częściej wchodzą pod strzechy. Nikogo już nie zdziwi telewizor obsługiwany z poziomu telefonu, ale pralka łącząca się przez sieć WiFi może stanowić pewne zaskoczenie. Oczywiście, tego typu technologia jest ciągle ciekawostką i mniej lub bardziej użytecznym gadżetem, ale bez wątpienia wyznacza ona kierunek rozwoju tej branży. Przyjrzyjmy się więc, jakie zalety może prezentować tego typu sprzęt.

pralka LG z funkcją pralka LG z technologią Smart ThinQ

pralka LG z technologią Smart ThinQ, źródło: materiały producenta

 

Ergonomia

Podstawową zaletą smartfona czy tabletu jest jego łatwość obsługi, graficzny interfejs oraz ekran dotykowy daje sporą ergonomię. Jeśli więc zaprzężemy smartfona do komunikacji z innym urządzeniem zyskujemy nad nim kontrolę. Dzięki smartfonowi o wiele łatwiej przyjdzie nam sztuka odpowiedniego zaprogramowania prania. Nie trzeba więc kartkować instrukcję, by pojąć filozofię obsługi urządzenia, dobrze zaprojektowana aplikacja na smartfona przeprowadzi nas przez cały proces szybko i bezboleśnie.

Szybkość

Łatwiejsza komunikacja z urządzeniem pozwoli więc znacznie przyspieszyć pranie, ale także zaprogramować je bardziej pod nasz plan dnia. Oznacza to więc pełną personalizację ustawień i dowolne kształtowanie ustawień pralki pod nasze preferencje. Za tym idzie nie tylko możliwość ściągnięcia opcjonalnych dodatkowych programów do pralki, które zwiększyłyby wydajność prania, ale np. zaprogramowanie tak pralki, by ta włączała się w momencie, gdy zmienia się taryfa energetyczna na tańszą. To jednak nie wszystko.

pralka Samsung z funkcją Smart Check

pralka Samsung z funkcją Smart Check, źródło: materiały producenta

Funkcja diagnozy usterek

Ważną funkcją inteligentnych pralek jest możliwość samo diagnozy usterek. Gdy tylko coś jest nie tak, pralka wysyła komunikat o błędzie. Dzięki tej wiedzy każdy użytkownik nie będzie potrzebował wołać fachowca, by ten zlokalizował usterkę. Co nie znaczy oczywiście, że fachowcy nie będą potrzebni, co najwyżej wyeliminuje sytuację, gdy woła się specjalistów do drobnego błędu w obsłudze.

Czy warto?

Nowoczesne pralki z możliwością komunikacji ze smartfonem są z pewnością niezwykle ciekawym rozwiązaniem, ale wydaje się, że jest to wciąż pieśń przyszłości. Komunikacja ze smartfonem wciąż nie jest zbyt głęboka, a poziom kontroli nad procesem prania wciąż zbyt niski, by mówić o przełomie. Natomiast na pewno warto śledzić wszelkie doniesienia z tej branży, albowiem inteligentne pralki z modelu na model oferują coraz więcej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>