bęben pralki

Jak bezpiecznie transportować pralkę?

Żyjemy w ciągłym ruchu i często przychodzi nam przeprowadzać się z miejsca na miejsce. Wraz ze swoimi bagażami zabieramy często i nasze sprzęty AGD, w tym pralkę. Jak to uczynić, by naszej pralce nic się nie stało?

Jak przewozić nową pralkę?

Nie ma chyba większego problemu z transportem nowej pralki do domu. Przeważnie zajmuje się tym sklep, w którym robiliśmy zakupy. Jeśli jednak na nas spadła ta czynność, też powinniśmy sobie łatwo poradzić. Wówczas bowiem pralka jest odpowiednio zabezpieczona w oryginalnym opakowaniu. Powinniśmy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie: pralkę przewozimy w pozycji pionowej – chyba, że na opakowaniu ochronnym lub w instrukcji dopuszcza się inne jej ułożenie.

Transport pralki używanej

Zanim ekipa transportowa załaduje naszą pralkę na pakę, koniecznie musimy ją odpowiednio przygotować a potem zabezpieczyć. Najpierw wyłączamy pralkę z prądu, a także odłączamy wąż dopływowy i odpływowy. Spuszczamy z pralki całą wodę i zabezpieczamy przewód zasilający.

Następną rzeczą jest unieruchomienie bębna pralki – jest to potencjalnie najbardziej podatna na uszkodzenia część. Dlatego właśnie jest on fabrycznie unieruchomiony za pomocą specjalnych śrub. Podczas rozpakowywania pralki dobrze jest zachować te śruby na wypadek jej przewozu w przyszłości. Podobnie jak opakowanie ochronne – ich posiadanie znacznie ułatwi nam cały proces. Jednak mało kto posiada w domu miejsce na tak wielkie gabaryty, jakim są kartony i styropiany po pralce. Wówczas musimy improwizować. Przed przeprowadzką najlepiej kupić rolkę folii bąbelkowej i owinąć nią zarówno pralkę, jak i inne delikatne sprzęty AGD. Pod spód pralki dobrze podłożyć złożone kartony. W takim położeniu pralka może bezpiecznie zostać przewożona w pozycji pionowej. Jeśli nie mamy możliwości przewożenia je w tym położeniu, wówczas awaryjnie możemy przewozić ją na boku, ale wówczas należy odczekać co najmniej jedną dobę, ale najlepiej kilka dni, by wszelka woda z wnętrza odparowała. Pralki nigdy nie przewozimy na tylnej ściance. W warunkach zimowych, gdy pralka w trakcie transportu jest narażona na ujemne temperatury, wówczas należy odczekać kilka godzin, by odparował szron osadzony na komponentach pralki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>