ravansonxpb680lp

Co zostało z pralek wirnikowych

Czy pamiętacie starą, poczciwą pralkę Franię? Była ona (nadal jest) głównym przedstawicielem pralek wirnikowych. Mimo, że pralek Frania nie widać już na rynku, są inni przedstawiciele pralek wirnikowych. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na 2 produkty – pralkę wirnikową Smile X30/P oraz Ravanson XPB 680 LP.

Zanim jednak przejdziemy do cech i właściwości poszczególnych pralek, przypomnijmy w kilku słowach, czym jest pralka wirnikowa. Pralka wirnikowa wyróżnia się przede wszystkim brakiem poruszania się bębna. Woda wraz z pranymi ubraniami i tkaninami poruszana jest w wyniku obracającego się wirnika. Pralki te z reguły są pralkami ładowanymi od góry.

No dobrze, to przejdźmy do krótkich opisów dwóch modeli danych pralek.

Pralka wirnikowa

Smile X30/P

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 86 cm/74,7 cm/42,5 cm
Klasa energetyczna bd
Pojemność 6/4 kg (pranie/wirowanie)
Maksymalna prędkość wirowania 1500 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) bd
Zużycie wody (na cykl) bd

 

Biało-niebieska pralka wirnikowa Smile o wymiarach głębokość 42,5cm x szerokość 74,5 cm x wysokość 86 cm umożliwia wypranie 6kg ubrań. W przypadku wirowania (którego prędkość wynosi 1500 obrotów na minutę) wielkość ta wynosi 4kg. Klasa energetyczna urządzenia oznaczona jest jako A. Pralka wykonana jest z tworzywa sztucznego i pobiera moc 530W. Jej praca jest stosunkowo cicha. Idealnie sprawdzi się w mniejszych łazienkach. Cena 479zł. pralka-x301smile

źródło zdjęć : smileagd.pl

 

Pralka wirnikowa

Ravanson XPB 680 LP

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/70 cm/45 cm
Klasa energetyczna bd
Pojemność 6,8/5,2 kg (pranie/wirowanie)
Maksymalna prędkość wirowania 600 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) bd
Zużycie wody (na cykl) bd

 

Druga z modeli pralek wirnikowych, Ravanson XPB 680 LP, posiada nieco inne parametry. Jej wymiary to 45cm x 70cm x 85cm (głębokość x szerokość x wysokość). Biała pralka pomieści do 6,8 kg prania oraz załadunek 5,2kg do wirowania. Prędkość obrotów jest niższa niż w przypadku pralki Smile i wynosi jedynie 600obr/min. Pobór mocy wynosi 400W. Pokrywa pralki jest zdejmowana co przekłada się na komfortowe umieszczanie wszelkich ubrań oraz tkanin. Dodatkowo, w urządzeniu istnieje zabezpieczenie przed uszkodzeniem odzieży. Zużycie wody na cykl wynosi 14 litrów. Cena 549 zł.

ravansonxpb680lp

źródło zdjęć: noakut.pl

Być może zadacie sobie pytanie, po co komu pralka wirnikowa w obecnych czasach. Cóż, odpowiedź jest prosta. Czasem nie da się zwalczyć kilkudziesięciu lat przyzwyczajenia i nawet najnowsza technologia nie wygra z tym, co stare i dobre.

smileagd.p

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>