girl-heels-high-heels-laundry-laundry-mat-photography-favim-com-52185_large

Dodatkowe funkcje pralek. Które są warte uwagi?

Nowoczesne pralki, oprócz coraz wyższych parametrów, posiadają również szereg dodatkowych funkcji. Większość podnosi komfort korzystania z urządzenia, jednak część z nich dla niektórych osób może okazać się zbędna.

Wśród najpopularniejszych dodatkowych funkcji pralek wymienia się wirowanie, programy prania, kontrolę piany, Aqua Spray, opóźnienie startu pracy i systemy zabezpieczające.

Wirowanie

Jak przekonują specjaliści RTV AGD, to jedna z podstawowych funkcji, bez której ciężko obecnie wyobrazić sobie pranie. Dzięki wirowaniu świeżo uprane ubrania nie ociekają wodą, co sprawia, że funkcja ta jest zarazem największą zaletą pralek automatycznych. Standardowa prędkość wirowania to około 1000 obrotów na minutę.

Programy prania

Standardowo programy prania dostosowane są do rodzajów tkanin, temperatury prania oraz poszczególnych etapów pracy urządzenia. Jednak niektóre modele, dostępne na www.euro.com.pl, wyposażone są też dodatkowe programy, takie jak pranie ręczne i skrócone, program do tkanin mieszanych czy tryb eko.

Program prania ręcznego sprawdza się w przypadku delikatnych ubrań czy bielizny. Program skrócony, trwający około 30 minut, jest przeznaczony do odświeżania ubrań i usuwania niewielkich zabrudzeń.

Program do tkanin mieszanych przydaje się w przypadku nieposortowanych ubrań, natomiast przy trybie eko obniżana jest temperatura prania, co zmniejsza zużycie energii.

Kontrola piany i Aqua Spray

System ten kontroluje ilość wykorzystanego proszku. Jeśli okaże się ona zbyt duża, co w konsekwencji doprowadzi do wytworzenia zwiększonej ilości piany, system zainicjuje dodatkowe płukanie. W rezultacie na tkaninach nie pozostaną ślady proszku.

Z kolei Aqua Spray to funkcja, dzięki której ubrania są zraszane, co przyczynia się do efektywnego i równomiernego rozprowadzenia detergentu do prania.

Opóźnienie startu pracy i systemy zabezpieczające

Funkcja opóźnienia startu pracy umożliwia uruchomienie pralki nawet po 24 godzinach od załadowania bębna i wybrania programu.

Natomiast systemy zabezpieczające chronią przed przypadkowym otwarciem drzwi i zalaniem łazienki. Znajdują się one niemal w każdym modelu pralki, jednak w tych najnowszych mogą pomóc wykryć awarię urządzenia i odciąć możliwość wylania wody.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Dodatkowe funkcje pralek. Które są warte uwagi?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>