jak dbac

Jak dbać o pralkę?

O pralkę, tak jak o każdy sprzęt AGD należy odpowiednio dbać. W zakres pielęgnacji pralki wchodzi kilka elementów. Aby pralka służyła nam przez długie lata trzeba przestrzegać każdego z nich.

Jednym z najbardziej podatnych na uszkodzenia miejsc pralki jest jej bęben. Nie powinny się w nim znajdować nieprzeznaczone do prania elementy. Pamiętajmy więc, by zawsze wyciągnąć wszystkie rzeczy z kieszeni (lepiej sprawdzić dwa razy) niż mieć potem problemy ze sprzętem. Zapinajmy także guziki oraz zamki. Co więcej, piorąc staniki włóżmy je do specjalnych woreczków, które zabezpieczą wypadające fiszbiny przed przedostaniem się za bęben. Warto też od czasu do czasu przeczyścić bęben. W tym celu najlepiej wlać do pojemnika na proszek trochę octu i nastawić puste pranie. Po takim zabiegu, bęben pralki pozbawiony będzie wszelkich osadów.

Dość częstym problemem są zatykające się  (w końcowej części) pojemniki na proszek oraz płyn. Ze względu na powstanie specyficznej mieszaniny w wyniku styku proszku oraz płynu należy raz na jakiś czas wyjąć całą szufladkę i dokładnie ją wyczyścić. Zapobiegnie to zapchaniu się szufladki. Możemy też wyczyścić to miejsce szczoteczką do zębów, jednak umycie całej szuflady naraz będzie  bardziej efektywne.

Zwrócić należy uwagę również na filtr. Znajduje się on w dolnej części pralki. Znajdziemy w nim, wszystkie te przedmioty, które mogły być przyczyną zatkania się węża odpływowego.

Chcąc odkamienić grzałkę, należy ustawić pranie na 60 stopni, a do pojemnika zamiast proszku wsypać odkamieniacz.

W przypadku drzwiczek dobrze jest przetrzeć uszczelkę wodą z detergentem, a następnie dokładnie wytrzeć. Szybkę drzwi wystarczy przetrzeć płynem do szyb. Czyste drzwi to sprawność i solidność na lata. To także brak pojawienia się pleśni. Dobrze jest także zostawić uchylone drzwiczki po każdym praniu.

Jeśli chodzi o obudowę pralki i jej wyświetlacz do jej pielęgnacji można użyć ciepłej wody lub wody z łagodnym płynem.

Pamiętajmy, by przy czyszczeniu pralki raz, a porządnie zachować wszelką ostrożność. W tym celu wyjmijmy wtyczkę z kontaktu i nie przestawiajmy pralki samemu. Lepiej jest poprosić kogoś z domowników o pomoc.

pielegnacja pralki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>