remont

Jak wybrać dobrego fachowca od pralek?

W życiu każdego użytkownika pralki przychodzi moment gdy odmawia ona posłuszeństwa. Komfortową sytuacją jest gdy masz do dyspozycji autoryzowany serwis naprawiający Twoje urządzenie w ramach gwarancji. Co jednak zrobić gdy musisz szukać fachowca „na własną rękę”? Jak nie dać się nabrać i nie zatrudnić partacza? Zapraszam na krótki poradnik!

Nieniniejszy tekst odnosi się nie tylko do napraw pralek – chodzi praktycznie o każdy sprzęt rozpoczynając od komputerów, po remonty domów i mieszkań, a skończywszy na czymś tak trywialnym jak wymianie baterii kuchennych.

Przede wszystkim należy zrozumieć jedno –  fachowcem jest osoba posiadająca wiedze, doświadczenie, samodzielność, a także odpowiednie narzędzia do wykonania powierzonej jej pracy. Braki w którymkolwiek z tych podpunktów spowodują, iż zamiast fachowej naprawy dostaniesz tylko jeszcze większe kłopoty.

Pierwsze sygnały ostrzegawcze powinny pojawić się już w trakcie rozmowy poprzedzającej wizytę. Jeśli Twój interlokutor jest obeznany ze sprzętem, produktami oraz tym o co go pytamy istnieje duża szansa, że zna się na rzeczy. Kolejną kwestią jest to, że sprawdzony i rzetelny wykonawca nie będzie miał przed nami nic do ukrycia – dane firmy i wpis do ewidencji działalności gospodarczej od razu dodadzą takiej osobie wiarygodności.

Równie dobrym pytaniem jest zagajenie czy posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności fizycznej. Jeśli zajdzie bowiem jakakolwiek nieprzewidziana sytuacja, wówczas nie będzie problemu z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Kolejny punkt jest jak zwykle bardzo kontrowersyjny – cena. Oczywiste jest, iż praktycznie każdy chciałby otrzymać usługę na dobrym poziomie, w dobrym czasie i za relatywnie niskie pieniądze. Nie ma jednak możliwości aby te trzy elementy współistniały razem z jednej, bardzo prostej, przyczyny – dobry fachowiec ma z pewnością masę zleceń co przedkłada się na to, że jego czas jest ściśle limitowany. Naturalne jest również to, iż za swoje usługi żąda odpowiedniej gratyfikacji ponieważ zna swoją wartość. Podejrzane winny być zbyt niskie ceny, ponieważ oznacza to, że realizowane jest kilka zleceń na raz (czyli „po łebkach”) bądź dana osoba zleceń nie ma w ogóle.

Kwestia ceny to również fachowcy „dorabiający sobie” bądź oferujący swoje usługi za przysłowiową „flaszkę”. Pozornie, korzystanie z ich usług wydaje się być dobrym pomysłem, jednak w rzeczywistości może się skończyć poniesieniem dużo większych kosztów niż pomoc fachowca na co dzień zajmującego się danym zagadnieniem bądź po prostu utrzymującego się z napraw i remontów.

Nie mniej istotny jest reżim dotyczący zakazu spożywania alkoholu w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Może się to wydać banalnym stwierdzeniem ale ten kto raz zetknął się z pijącym „fachowcem” ten już nigdy nie będzie chciał powtórzyć tego doświadczenia. Źle wykonana praca, zniszczenia czy też zabrudzenie miejsca pracy to najmniej dokuczliwe konsekwencje takiego wyboru.

Podsumowując przy wyborze fachowca, który ma Tobie pomóc, decydującym kryterium nie powinna być cena, a jego umiejętności, referencje oraz opinie z poprzednich miejsc, gdzie dokonywał napraw.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>