lazienka

Jaka jest najlepsza pralka do małej łazienki?

Posiadanie małej łazienki wiąże się nie tylko z problemem jak ją zaaranżować, ale także z podjęciem decyzji jaki model pralki najlepiej będzie pasował do niewielkiego wnętrza.

Przy małej i bardzo małej łazience dla właścicieli liczy się każdy centymetr wolnej powierzchni, którą można by sensownie zagospodarować. Przymierzając się do zakupu pralki do małej łazienki, musimy wcześniej odpowiednio zaaranżować przestrzeń, żeby w ogóle znalazło się dla niej miejsce. Prawidłowe ustawienie pralki pozwoli na swobodne otwieranie drzwiczek, dzięki czemu w prostu sposób uda nam się załadować i wyjąć pranie. Standardowa szerokość pralek ładowanych od przodu wynosi od 55 do 60 cm, głębokość 30 do 60 cm i wysokość 85 cm. Musimy zatem poszukać pralki o zmniejszonych wymiarach.

Jedną z najmniejszych pralek dostępnych na rynku jest Aquamatic Candy o wymiarach 51 cm szerokości, 44 cm głębokości i 69,5 cm wysokości. Jest tak mała, że niektóre osoby uważają, że stanowi ona atrapę w sklepie lub element dekoracyjny, ale na pewno nie jest na sprzedaż. Istotnie jest na sprzedaż, co więcej można ją „wcisnąć” praktycznie w każdy najmniejszy kąt łazienki. Równie niewielki model oferuje firma BEKO. Pralka WKD 73500 ma głębokość 35 cm i jej pojemność to zaledwie 3,5 kilograma. Ta miniatura pralki wyposażona jest w szereg 16 bardzo przydatnych programów. Oprócz programów standardowych, czyli m.in. do prania wełny, syntetyków i ubrań dla dzieci zawiera także program szybkiego prania. Pomimo tego, że jest niewielkich rozmiarów zawiera duży, podświetlany na pomarańczowo wyświetlacz LCD. Wyświetlacz poinformuje nas, ile czasu pozostało do końca prania, a także z jaką prędkością zostanie odwirowane pranie. Jest nie tylko praktyczna ze względu na swoje niewielkie gabaryty. Pralka BEKO jest także energooszczędna – posiada klasę energetyczną A oraz system automatycznego doboru wody.

Pralka firmy Candy wyposażona jest w funkcję „Kg Detector”. Dzięki niej wsad jest ważony i na tej podstawie dopasowywane jest zużycie wody oraz energii elektrycznej. Bęben pralki ma głębokość 40 cm, ale wypierze do 7 kilogramów włożonego prania. Dodatkowo bęben wyposażony jest w specjalne łopatki, które odpowiednio rozkładają pranie w celu lepszego obracania i nie niszczą przy tym delikatniejszych tkanin.

Pralka WMB 71643 PTL firmy Beko posiada program PUPIL, dzięki któremu bez trudu pozbędziemy się zwierzęcej sierści z naszych ubrań.

Pralka FLSN125LW firmy Ardo zawiera system Easy Logic II, który automatycznie dopasowuje zużycie wody i energii elektrycznej do ilości prania włożonego do bębna. Jest także energooszczędna – należy do klasy A++.

Pamiętajmy, że wybierając pralkę o znacznie mniejszych rozmiarach niż normalne warto też przyjrzeć się poszczególnym jej funkcjom. Najprzydatniejsze to:

eko-program, który obniża temperaturę wody z 90 do 60 stopni jednocześnie wydłużając czas prania. – regulacja obrotów wirówki – prędkość wirowania reguluje się płynnie lub skokowo i dostosowuje się do do rodzaju pranych tkanin – program do prania tkanin lekko zabrudzonych program do prania tkanin delikatnychautomatyczna blokada drzwiczek, czyli gdy w bębnie jest woda nie możemy ich otworzyć. Po zakończeniu prania, blokada działa najczęściej jeszcze przez dwie minuty.

Może zdarzyć się też taka sytuacja, że nie zdołamy dopasować do naszej małej łazienki żadnej pralki dostępnej na rynku. Powszechnym rozwiązaniem jest wtedy postawienie pralki w kuchni. Jeśli komuś nie pasuje takie rozwiązanie ze względów estetycznych, można pralkę obudować i wtedy nikt nie będzie wiedział, czy pod zabudowaniem kryje się zmywarka, czy może jednak pralka. W kuchni jest też łatwy dostęp do bieżącej wody i odpływu kanalizacyjnego, więc instalacja pralki powinna przebiec bez większych problemów. Jeśli w kuchni też nie mamy zbyt dużo miejsca, żeby postawić w niej pralkę, to należy wtedy wygospodarować niewielką przestrzeń w innej części mieszkania. Wystarczy wówczas doprowadzić wodę z bieżącą wodą oraz odpływ kanalizacyjny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>