pralka

Jaką pralkę do prania ubranek dziecięcych wybrać?

Każda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Troska ta odzwierciedla się w każdym aspekcie życia malucha, także w z pozoru niewinnym noszeniu ubranek. Jako, że skóra dziecka jest niezwykle delikatna, posiadana przez młodych rodziców pralka powinna zawierać m.in. funkcję prania dziecięcych ubranek. Ale nie tylko. Dziś zestawimy ze sobą trzy pralki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze pralki dla rodziny 2+1 (i więcej).

Bosch Maxx 7 VarioPerfect WAE20391PL
Pierwsza z wybranych przez nas pralek to duża pojemnościowo pralka marki Bosch. Mieszący 7kg ubrań bęben zapewni możliwość jednoczesnego prania bardzo szybko rosnącej góry brudzących się ubranek dziecięcych.

Pralka Bosch to także najwyższa klasa energetyczna. Urządzenie oznaczone A+++ to produkt z  najbardziej energooszczędnej obecnie rodziny sprzętów AGD. Oznacza to o ponad 50% niższe rachunki niż przy praniu w pralce o oznaczeniu klasy energetycznej A. Warto zaznaczyć, że pralka ta jest równocześnie bardzo przyjazna środowisku.

Wśród funkcji urządzenia, oprócz możliwości prania ubranek dziecięcych należy wyróżnić funkcję mniej zgnieceń. Dzięki niej, długotrwałe i czasochłonne prasowanie zostanie ograniczone do minimum. Urządzenie cechuje się również opcjami EcoPerfect oraz TimePerfect. Pierwszy z nich zastosujemy, gdy wyjątkowo zależeć nam będzie na oszczędności, drugi, gdy zależy nam na czasie.  Co więcej, dzięki systemowi 3D-AquaSpar pranie ubrań jest wyjątkowo skuteczne.

W kwestii bezpieczeństwa zadbano o zabezpieczenie przed zalaniem oraz zastosowano blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi.

Pozostałe dane:
Wymiary
(głębokość x szerokość x wysokość) 59 x 60 x 84,8cm;
Maksymalna prędkość wirowania
1000 obrotów na minutę;
Wyświetlacz elektroniczny
Tak;
Poziom hałasu prania
58 dB;
Poziom hałasu wirowania
74 dB;

Cena 1199zł.
bosch
źródło zdjęć: bosch-home.pl

Samsung WF80F5E5U4
Druga z naszej listy pralka Samsung WF80F5E5U4 to jeszcze większy pojemnościowo sprzęt piorący. Tym razem bęben posiada pojemność aż 8kg, dzięki czemu jednorazowo pomieści naprawdę wielki stos brudnych ubrań. Istotne jest to, że otwory bębna wyprofilowane są na kształt diamentu. Zapewniają tym samym brak zaciągnięć pranych tkanin.

Podobnie jak wyżej wymiona pralka Bosch, pralka Samsung to pralka o najwyższej klasie energetycznej A+++. Oprócz oszczędności, sprzęt jest także długożywotny. Zawdzięcza się to wyposażeniu pralki w innowacyjną grzałkę ceramiczną.

Pralka Samsung wykorzystuje technologię EcoBubble, cechującą się wyjątkową oszczędnością i skutecznością prania. Technologia ta poprzez wykorzystanie wytwarzanych bąbelków pozwala efektywne na pranie nawet w 15 stopniach (ze skutecznością jak przy praniu w 40 stopniach). Wśród programów piorący należy również wyróżnić funkcję mniej zgnieceń.

Pod względem bezpieczeństwa zastosowano blokadę panelu sterowania oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi.

Pozostałe dane:
Wymiary
(głębokość x szerokość x wysokość) 55 x 60 x 85 cm;
Maksymalna prędkość wirowania
1400 obrotów na minutę;
Wyświetlacz elektroniczny
Tak;
Poziom hałasu prania
53 dB;
Poziom hałasu wirowania
74 dB;

Cena 2209zł.
samsung
źródło zdjęć: samsung.com

Whirlpool AWSP61012P
Trzecia pralka przyjazna dziecku to Whirlpool AWSP61012P. Jej pojemność wynosi 6 kg, a klasa energetyczna to A++ (do 45% niższych kosztów).

Pralka wykorzystuję technologię 6-tego Zmysłu, która odpowiedzialna jest za wysoki poziom efektywności w każdym zakresie.  Objawia się to m.in. w rozpoznaniu ciężaru prania i dostosowania odpowiedniej ilości wody oraz czasu do uzyskania najlepszych efektów. Pralka posiada także system Clean +, który odzwierciedla się w wysokiej klasie odplamiania zarówno w przypadku kolorów, jak i białych, różnorodnych tkanin. Podobnie jak dwa poprzednie modele, pralka posiada funkcję mniej zgnieceń ułatwiającą prasowanie.

Proste w obsłudze urządzenie z blokadą przedwczesnego otwarcia drzwi doskonale sprawdzi się w każdej łazience.

Pozostałe dane:
Wymiary
(głębokość x szerokość x wysokość) 45 x 59,5 x 84,5 cm;
Maksymalna prędkość wirowania
1000 obrotów na minutę;
Wyświetlacz elektroniczny
Tak;
Poziom hałasu prania
59 dB;
Poziom hałasu wirowania
74 dB;

Cena 1049zł.

whirlpool
źródło zdjęć: .whirlpool.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jaką pralkę do prania ubranek dziecięcych wybrać?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Jedna myśl nt. „Jaką pralkę do prania ubranek dziecięcych wybrać?

  1. ela

    W sumie chyba każdy szuka pralki energooszczędnej, ja też trafiłam na model lg z silnikiem direct drive i rachunki mam mniejsze o połowę.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>