pralka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

Stojąc przed wyborem pralki musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Poniżej radzimy, na które z nich należy zwrócić szczególną uwagę.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna pralek zawiera się w przedziale od G do A. Najbardziej oszczędna będzie pralka oznaczona jako A+++, A++, A+ oraz A. Każda kolejna (B, C itd.) będzie coraz mniej oszczędna, a tym samym mniej przyjazna środowisku.

Pojemność

Pojemność pralki waha się granicach od ok. 4 do ponad 10kg. Przeciętnej 4os. rodzinie wystarczy pralka o pojemności 7 kg. Dla 3 osób powinno wybierać się pralkę o pojemności minimum 5kg. Potrzebując niewielkich rozmiarów pralkę, można wybrać jeden z modeli minipralek. Ich przeciętna pojemność wynosi od 2 do 3kg.

beben pralka

Sposób ładowania

Wyróżnia się dwa sposoby ładowania pralki – od przodu oraz od góry. Pierwszy sposób zastosowany jest w większości urządzeń. Dzięki niemu zyskujemy miejsce znajdujące się nad pralką, co pozwala nam zagospodarować ją w wybrany przez nas sposób (np. poprzez zamontowanie blatu, czy umieszczenie tam półki). Ich wadą jest to, że zajmują więcej miejsca (wymiary średniej pralki to 60cm szer. x 50cm gł. x 83cm wys.). Drugi sposób załadunku, od góry, sprawdza się w przypadku małych łazienek. Spowodowane jest to mniejszymi rozmiarami takich pralek. Są one także tańsze w stosunku do pralek ładowanych od przodu.

Dodatkowe funkcje

Ze względu na dodatkowe funkcje pralek decydujemy się właśnie na te, a nie inne urządzenie. Obecnie znajdziemy takie opcje jak:
Direct Drive – Dzięki bezpośredniemu połączeniu bębna z silnikiem, pralka jest stabilniejsza, a jej praca cichsza. Co więcej, zużywana jest mniejsza ilość energii.
Smart Diagnosis – Smart Diagnosis sama rozpozna rodzaj usterki i prześle ją poprzez naszego smartfona do serwisu. Tym samym naprawa pralki będzie przebiegać szybko i sprawnie.
Baby cycle – mając małe dziecko warto pomyśleć o programie dostosowanym do jego potrzeb. W tym przypadku warto zainwestować w pralkę posiadającą opcję baby cycle. Dzięki niej, ubranka zostaną dobrze wyprane i wypłukane.
Eco Bubble – Eco Bubble pozwala na efektywne pranie ubrań w dużo niższej temperaturze (pranie w 15°C będzie tak samo skuteczne, jak w 40°C). Wszystko to za sprawą wykorzystywanych bąbelek.
Mniej zgnieceń – funkcja ta przyda się wszystkim tym, którzy nie lubią prasowania.
Pranie parowe – Pranie parowe to tak naprawdę szybkie odświeżenie ubrań, które nie wymagają prania (np. w celu pozbycia się zapachu dymu papierosowego).
Program Eco – poprzez zmniejszenie temperatury, pralka pobiera mniejsza ilość energii.
Kontrola piany – w sytuacji wykrycia zbyt dużej ilości piany, zostanie włączone dodatkowe płukanie.

Obsługa

Pralki mogą być obsługiwane poprzez przyciski, pokrętła lub elektroniczne, dotykowe wyświetlacze. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać dowolny z nich.

pralka

Bęben

Coraz więcej pralek wyposażonych jest w bęben Diamond. Posiada on system otworów na kształt diamentów, które nie uszkadzają i nie zaciągają delikatnych tkanin.

Bezpieczeństwo
Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Warto zatem sprawdzić, czy pralka posiada blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi, blokadę panelu sterowania (co jest szczególnie ważne, jeśli mamy w domu małe dzieci) oraz zabezpieczenie przed zalaniem.

dziecko pralka

Poziom hałasu

Średni czas hałasu pracy pralki wynosi ok. 50dB, zaś wirowania ok. 70dB.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Jedna myśl nt. „Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

  1. Serwisant Pralek Poznań

    Polecam również zwrócić uwagę na sam panel pralki, czy jest on jasny, czytelny i zrozumiały dla użytkownika. Czy napisy dotyczące funkcji i programów są w języku polskim – zwłaszcza jeśli kupuje starsza osoba, lub osoba nie znająca języka.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>