pralka

Prania dużo, miejsca mało: co wybrać?

Kiedy człowiek dużo pierze, ale jednocześnie chciałby, żeby jego pralka była funkcjonalna i zajmowała w łazience jak najmniej miejsca, to dobrym wyborem może się okazać wybór takiej, która jest ładowana od góry. Czemu i jakie niesie to za sobą korzyści?

Od góry znaczy lepiej?

Gdy rzeczy do prania wkłada się i wyjmuje od góry danej pralki, to otwiera to wiele możliwości związanych z jej ulokowaniem. Dzięki temu możesz ją ustawić bokiem przy ścianie lub tyłem do niej. Wolne miejsce będzie zaś można wykorzystać do tego, by postawić tam szafkę bądź kosz na bieliznę. Można ją także ustawić we wnęce między wanną a ścianą. Z drugiej strony nie wolno zapominać, że taka pralka wymaga około sześćdziesiąt centymetrów wolnej przestrzeni, żeby możliwe było otwarcie pokrywy. Chociaż tego typu pralki zajmują mało miejsca, to ich ładunek bębna jest duży, w zależności od modelu od 4,5 do 6 kilogramów. Na jakie modele się zdecydować?

Co wybrać?

Przykładowo może to być Whirlpool AWE 2519. Jego pojemność bębna to pięć kilogramów, co nie tylko umożliwia swobodne rozmieszczenie prania, ale też zapobiega jego uszkodzeniom podczas prania, a przede wszystkim oszczędza czas i energię. Za sprawą klasy energetycznej A+ nie tylko płaci się mniej za wodę i prąd, ale także dba się o środowisko. W bębnie jest też monitoring ilości prania, co sprawa, że nawet przy zbyt dużej ilości detergentu pranie jest dokładnie wypłukane. Co ważne ta pralka jest też cicha i prosta w obsłudze.

Do wyboru jest też Electrolux EWT9125W,

której wysokość bębna wynosi z kolei 5,5 kilogramów. Poza tym do atutów tej pralki należą funkcje: mniej zagnieceń i Time Manager. Warto odnotować, że ta pierwsza funkcja sprawia, że pranie po wyschnięciu jest mniej pogniecione. Ale to nie koniec. Dodatkowo pralka stosuje podczas prania bardzo delikatne ruchy bębna, a to sprawia, że dużo łatwiej prasuje się potem pranie. To naprawdę robi różnice. Natomiast funkcja Time Manager pozwala dokładnie określić, jak długo ma trwać cykl i dostosowuje go do posiadanego czasu. Ponadto ma ona wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem i blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi.

Sensownym rozwiązaniem może się też okazać pralka Polar PWA 1027/2, której pojemność bębna wynosi pięć kilogramów. Ona również daje możliwość monitoringu ilości piany w bębnie. Ma też te same zabezpieczenia, co wcześniej opisany model.

Electrolux EWB105405W ALLERGYSTOP . Tu z kolei pojemność bębna to 5,5 kilograma. Zawiera ona w sobie klasę energetyczną A+, więc jest przyjazna środowisku i tania. Dodatkowo zapewnia też funkcje Time Manager i mniej zagnieceń. Jej wymiary to 60 x 40 x 85 cm. Do jej funkcji dodatkowych należą: obrazkowy panel sterowania, automatyka prania, pranie w nocy czy wyświetlacz LCD. Zawarte w niej programy prania to: bawełna, bielizna, Allergystop, delikatny,higiena, jeans, pranie ręczne, syntetyki, wełna i jedwab.

Ile to kosztuje?

Tego typu pralki można kupić za przedział cenowy- w zależności od modelu- od 999 do 1199 złotych.VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>