Bosch WIS24140EU

Bosch WIS24140EU

Pralka do zabudowy

Bosch WIS24140EU

Sposób ładowania Z boku
Wymiary (wys./szer./głęb.) 81,8 cm/59,8 cm/57,4 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 7 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min.
Zużycie energii (na cykl)
1,19 kWh
Zużycie wody (na cykl)
49 litrów

Pralki pod zabudowę to w gruncie rzeczy margines rynku, niemniej w wielu przypadkach jest to sprzęt niezastąpiony. Niewątpliwe plusy takiego rozwiązania docenią przede wszystkim posiadacze najmniejszych łazienek decydując, że pralka stać będzie w kuchni.

Urządzenie to w ciągu mebli kuchennym zazwyczaj jednak wygląda bardzo nieelegancko i całkowicie zaburza odbiór całej aranżacji. Dlatego też na rynku jest trochę propozycji pralek, które można całkowicie zabudować. Wtedy, po zamknięciu maskownicy, pralka jest całkowicie niewidoczna. Jedną z lepszych pralek w tym segmencie jest Bosch o symbolu WIS24140EU.

Kiedyś, decydując się na urządzenie pod zabudowę trzeba było iść na kompromis, tj. pogodzić się z faktem, że pralka będzie miała trochę mniej pożytecznych funkcji i ogólnie uboższe wyposażenie w porównaniu z tradycyjnymi sprzętami. W chwili obecnej te ograniczenia zniknęły, czego najlepszym dowodem jest opisywany właśnie model. Waga maksymalnego załadunku to 7 kg, zatem sprawdzi się doskonale w rodzinach o modelu 2+2. Pranie nastawić możemy na jeden z siedmiu predefiniowanych programów, co sprawia, że obsługa jest naprawdę prosta i intuicyjna. Z dodatków warto wymienić także funkcję ‘mniej zagnieceń’, dzięki czemu po skończeniu cyklu odzież należy jedynie dosuszyć, a większości nie trzeba będzie nawet prasować.

Miejsce na pralkę pod zabudowę należy zawczasu przygotować. Trzeba mieć na uwadze, że po ustaleniu wymiarów całości nie będziemy mieli w zasadzie możliwości zmodyfikowania wnęki. Dlatego już przed zakupem trzeba wszystko wymierzyć i ocenić, czy urządzenie się zmieści. Dobrym zwyczajem jest pozostawienie przynajmniej 10 cm wolnego miejsca między ściankami pralki a zabudową ze względu na wibracje, jakie towarzyszą wirowaniu. Aczkolwiek w przypadku pralki Boscha nie jest to duży problem, bowiem podczas prania urządzenie jest relatywnie spokojne.

Pralek pod zabudowę nie należy się zatem bać, pod warunkiem, że wybierzemy producenta, który gwarantuje wysoką jakość.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
Bosch WIS24140EU, 8.5 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>