smeg

Kultowa pralka SMEG – czy warto?

Pralka do zabudowy

SMEG – LBL 16 RO

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 90 cm/ 60 cm/63 cm
Klasa energetyczna A
Pojemność 5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1600 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,95 kWh
Zużycie wody (na cykl) 47 litrów

Czy sprzęt AGD może być ozdobą naszego domu? Grać pierwsze skrzypce w jego aranżacji, organizować przestrzeń, a nie być jedynie jej niezbędnym dopełnieniem? Firma SMEG swym niezwykłym wzornictwem udowadnia, że to możliwe.

Lodówki tej marki stały się już kultowe – obłe kształty, kolorowa, błyszcząca emalia i stylizacja na lata 50-te XX wieku stały się obiektem pożądania na całym świecie. Na fali tej popularności SMEG wylansował również linię pralek w podobnym stylu. Sprzęty szybko rozkochały w sobie miłośników niebanalnego designu, stylu retro, fanów ciekawej kolorystyki oraz… rzesze kobiet tęskniących za pastelowymi, cukierkowymi barwami w swoich kuchniach i łazienkach.

SMEG to skrót od pełnej nazwy firmy – Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „fabrykę emaliowanych wyrobów metalowych w Guastalla”. Firmę założył w 1948 r. we włoskim miasteczku Guastalla Vittorio Bertazzoni. Przedsiębiorstwo do dziś ma swoją siedzibę w Guastalli i jest własnością rodziny Bertazzoni; również stylistyka wielu sztandarowych produktów firmy pozostała tradycyjna, natomiast tym, co stale się zmieniało na przestrzeni dekad, jest zaawansowanie technologiczne produktów – coraz wyższe, coraz bardziej nowoczesne. Dlatego też dziś SMEG kojarzony jest nie tylko z oryginalnym designem, ale też z górnopółkową jakością.

Za te atrybuty firma każe sobie jednak słono płacić. Omawiana poniżej pralka to koszt około 8 – 9 tysięcy złotych. Stąd, jeśli rozważamy zakup tego sprzętu, powinniśmy starannie przemyśleć tę decyzję. Czy pralka SMEG jest warta swojej ceny? Przyjrzyjmy się bliżej najnowszemu produktowi z linii pralek SMEG – LBL 16 RO.

Pralka ma ładowność 5 kg, a zatem niewiele – nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie dla małych gospodarstw domowych oraz osób piorących często małe ilości ubrań. Klasa energetyczna A jest klasą efektywną, dzięki czemu pralka zużywa stosunkowo mało wody i energii.

Prędkość 1600 obr/min zapewnia niezwykle szybkie i dokładne odwirowywanie prania. Pralka udostępnia aż 15 programów, w tym program szybki, program prania bez zagnieceń oraz 1/2 załadunku. Automatyczny dobór wody do ilości prania oraz system równomiernego rozkładu tkanin w bębnie to dodatkowe atuty sprzętu. Bęben i zbiornik wykonane są oczywiście ze stali nierdzewnej, a wygodne poziomowanie nóżek (regulacja od frontu tylnych nóżek) ułatwia ustawienie pralki.

Najciekawszym atrybutem tego modelu jest umywalka umieszczona na powierzchni pralki oraz półki w jej zewnętrznych drzwiach, co jest bardzo efektywnym rozwiązaniem jeśli chodzi o małe wnętrza, pamiętajmy jednak, że jeśli zależy nam na dużej, wygodnej umywalce, to nie jest propozycja dla nas. Sama pralka ma standardową szerokość 60 cm, nie zabiera więc więcej miejsca, niż typowy model.

Niska awaryjność sprzętów SMEG oraz 24-miesięczna gwarancja jest z pewnością ważnym argumentem przemawiającym na korzyść zakupu.

Pralka Smeg

źródło: Strona producenta

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (6 votes cast)
Kultowa pralka SMEG - czy warto?, 6.8 out of 10 based on 6 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>