w5000

Miele W 5000 WPS Supertronic + AWD 10: strzał w dziesiątkę?

Pralka do zabudowy

Miele W 5000 WPS Supertronic + AWD 10

Sposób ładowania Od przodu
Wymiary (wys./szer./głęb.) 85 cm/59,5 cm/61,5 cm
Klasa energetyczna A+++
Pojemność 8 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1600 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,91 kWh
Zużycie wody (na cykl) 64 litry

Pralka Miele W 5000 WPS Supertronic + AWD 10 to, między innymi, ośmiokilogramowa pojemność bębna, klasa energetyczna A+++ i możliwość prania parowego. Jakie są jej inne plusy i czy warto się nią zainteresować?

Co z tym praniem?

Warto odnotować, że w zestawie z pralką można dostać system automatycznego dozowania środka piorącego w proszku i płynie.

To jednak nie jedyne atrakcje. Co więc jeszcze oferuje? Za sprawą, wspomnianej wyżej, klasy energetycznej A+++, ma się gwarancje, że nie tylko otrzymało się urządzenie, które jest przyjazne środowisku, ale przede wszystkim płaci się niższe rachunki za prąd. To naprawdę robi różnice. Dodatkowo prędkość wirowania wynosi aż tysiąc sześćset obrotów na minutę. Skutkuje to tym, że-po wyjęciu z pralki- pranie jest niemal suche. A gdy dołoży się do tego naprawdę dużą, bo aż ośmiokilogramową, pojemność bębna, to oszczędza się nie tylko pieniądze, ale również czas. Można bowiem swobodnie rozmieścić pranie, co nie tylko zapobiega jego ewentualnemu uszkodzeniu w czasie prania, ale równocześnie gwarantuje, że wypierze się w jednym czasie dużo rzeczy. Ciekawe, prawda? Ale to nie koniec. Za sprawą parowego prania możesz liczyć na to, że twoje ubrania zostaną odświeżone, przykre zapachy wyeliminowane, a zagniecenia- zmniejszone. Poza tym znowu można mówić o oszczędności, regenerując ubrania bez potrzeby ich prania. A w codziennym, zabieganym życiu, takie drobiazgi naprawdę są cenne. Nawet, jeśli nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Ważną funkcją jest też blokada dostępu do panelu sterowania, po której włączeniu zablokowaniu ulega urządzenie i nie można wtedy ani zmieniać jego ustawień, ani tym bardziej go włączyć. To się przydaje szczególnie, gdy wokół pralki kręcą się małe dzieci. Natomiast za sprawą funkcji „mniej zgnieceń”, jak sama nazwa wskazuje, po wyschnięciu pranie będzie mniej pogniecione. Jakim cudem? Chodzi o to, że podczas prania pralka stosuje delikatne ruchy bębna i dzięki temu można potem dużo łatwiej wyprasować pranie. Co ciekawe, można też skorzystać z monitoringu ilości piany w bębnie, a dzięki temu ubrania stają się dokładnie wypłukane. I to nawet przy bardzo dużej ilości detergentu.

miele

Co jeszcze?

Wymiary pralki to 61,5, 59,5 i 85 centymetrów, a regulacja prędkości wirowania jest płynna. Ma ona kolor biały, sposób załadunku jest do przodu, a sterowanie, wyświetlacz i regulator temperatury- elektroniczne. Opóźnienie startu pracy jest natomiast płynne. Jeżeli zaś chodzi o programy prania, to wskazać można następujące: bawełna, delikatny, automatyczny, ciemne materiały, higiena, firanki, intensywny, jeans, impregnacja, odplamianie, koszule, outdoor (w przypadku odzieży nieprzemakalnej), odświeżanie, pluszaki, czy poduszki. To jednak nie koniec. W ramach programu prania można też wskazać: pranie ręczne i butów, wstępne, dla wełny, w zimnej wodzie, ale też syntetyki, sport, szybki, wełna, automatyczny system dozowania detergentów, automatykę prania czy dobór parametrów prania do załadunku. W grę wchodzi też kontrola piany, dodatkowe płukanie i łatwiejsze prasowanie (za sprawą mniejszych zgnieceń), ale też pamięć indywidualnych ustawień, odplamianie za sprawą intensywnego prania, pranie parowe i dźwiękowy sygnał końca pracy. Wymienić można także system czyszczący szufladę na detergenty, tekstowy elektroniczny wyświetlacz i wyciszenie pralki. Jeżeli natomiast chodzi o bezpieczeństwo, to w pralkę Miele W 5000 WPS Supertronic + AWD 10 wbudowane zostało zabezpieczenie przed zalaniem, jest też blokada panelu sterowania i przedwczesnego otwarcia drzwi. W pakiecie z pralką uwzględniono również instrukcję obsługi po polsku, kartę gwarancyjną oraz dopływowego węża z zabezpieczeniem przed zalaniem, a nigdy nie wiadomo, kiedy może się to przydać. Gwarancja na ten sprzęt trwa dwadzieścia cztery miesiące, a- wliczony w cenę towaru- koszt gospodarowania odpadami wynosi 6,06 zł. Zużycie prądu to 0,91 kWh, wody- 64 litry, natomiast poziom hałasu (wirowanie/pranie) to 48 dB / 73 dB.

Podsumowując: pralka jest praktyczna, nieawaryjna, cicha i przede wszystkim bardzo dobrze pierze.

źródło zdjęć: miele.co.uk; mymiele.by

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>