Archiwa kategorii: Pralko-suszarki


5 najpopularniejszych pralko-szuszarek do zabudowy

Jaka marka jest najczęściej wybierana przez polskie gospodynie podczas kupowania pralko-suszarek do zabudowy? Przedstawiamy ranking bestsellerów w tym gronie, które warto znać jeszcze przed wizytą w sklepie.

Jeżeli do swojej łazienki potrzebujesz zarówno pralki, jak i suszarki, powinieneś rozważyć zakup pralko-suszarki, czyli swoistego „dwa w jednym”. Może się to okazać finansowym strzałem w dziesiątkę, szczególnie jeśli przed zakupem dokonasz odpowiedniego wyboru. Warto w tym przypadku sugerować się nie tylko ceną, ale także klasą energetyczną, wielkością bębna czy chociażby funkcjami oszczędzającymi wodę. Poniżej ranking 5 najbardziej chodliwych towarów w tym gronie.

Hotpoint-Ariston CAWD 129 EU
i-hotpoint-ariston-cawd-129-eu

Zdecydowany lider naszego rankingu. Pralko-suszarka marki Hotpoint-Ariston dysponuje 7-kilogramowym bębnem, który pomieści naprawdę bardzo dużą ilość prania. W przypadku suszenia jej możliwości też są spore – pojemność to 5 kilogramów. Model ten dysponuje prędkością wirowania równą 1200 obrotów na minutę przy jednoczesnym skokowym ich regulowaniu oraz specjalnym systemem zmniejszania zgnieceń.

Siemens WK14D540EU
MCSA045359_WK14D540EU_def.eps

W przeciwieństwie do Hotpoint-Aristona ten model marki Siemens pomieści w swoim bębnie odpowiednio o 1 kilogram mniej w przypadku prania i 2 kilogramy mniej suszenia. WK14D540EU posiada automatyczny system dostosowujący ilość wody do załadunku. Podobnie, jak poprzedniczka, ma możliwość płynnej regulacji obrotów wirowania – maksymalna prędkość jest jednak większa (1400 obrotów na minutę).

Electrolux EWX147410W
ImageExternal.aspx

Bęben Electroluxa pomieści blisko 7 kilogramów prania, jednak jeśli załadunek będzie mniejszy, dzięki inteligentnemu systemowi pralka zużyje odpowiednio mniej wody. W przypadku suszenia sprzęt ten jest w stanie pomieścić 4 kilogramy ubrań. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę (skokowa regulacja obrotów). W przeciwieństwie do dwóch poprzednich pralko-suszarek, ta działa w klasie energetycznej A.

Candy CDB 485 DN/1-S
candy-cdb-485-dn-1-s,5213081517_3

Model Candy również może pochwalić się energooszczędnością – podobnie jak Electrolux działa bowiem w klasie energetycznej A. Swoją poprzedniczkę bije natomiast wielkością bębna, który ma pojemność 8 kilogramów (5 kilogramów w przypadku suszenia). Oprócz tego CDB 485 DN/1-S dysponuje płynną regulacją obrotów wirowania – maksymalna prędkość to 1400 obrotów na minutę. Standardowo znajdziemy w niej także funkcje dostosowującą ilość wody w oparciu o wagę załadunku czy chociażby blokadę przedwczesnego otwierania drzwi.

AEG L61470WDBI
i-aeg-l61470wdbi

Produkt pochodzący z nowej linii wzorniczej Neue Kollektion. Pralka pomieści do 7 kilogramów prania. W przypadku suszenia może to być z kolei maksymalnie 4 kilogramy. Podobnie jak poprzedniczki, dysponuje maksymalną prędkością wirowania do 1400 obrotów na minutę, przy jednoczesnej skokowym regulowaniu. Oprócz tego posiada funkcje „mniej zgnieceń” oraz automatycznego dostosowania ilości wody. Działa w klasie energetycznej A.

połączenie funkcji

6 pralko-suszarek do Twojego domu

Pralko-suszarka oszczędzi ci wielu podróży na strych, tych kilku obowiązkowo zgubionych po drodze skarpetek, rozrzuconych wszędzie klamerek i nieodłącznej koszuli zrzuconej przez wiatr prosto w pył. Czy przez brak miejsca na rozwieszenie prania, czy też czasu na czekanie,
taki sprzęt na pewno znajdzie zastosowanie w twoim domu, dlatego przygotowaliśmy dla ciebie 6 ciekawych modeli.

Czytaj dalej