Archiwa kategorii: Ranking pralek


5 najpopularniejszych pralko-szuszarek do zabudowy

Jaka marka jest najczęściej wybierana przez polskie gospodynie podczas kupowania pralko-suszarek do zabudowy? Przedstawiamy ranking bestsellerów w tym gronie, które warto znać jeszcze przed wizytą w sklepie.

Jeżeli do swojej łazienki potrzebujesz zarówno pralki, jak i suszarki, powinieneś rozważyć zakup pralko-suszarki, czyli swoistego „dwa w jednym”. Może się to okazać finansowym strzałem w dziesiątkę, szczególnie jeśli przed zakupem dokonasz odpowiedniego wyboru. Warto w tym przypadku sugerować się nie tylko ceną, ale także klasą energetyczną, wielkością bębna czy chociażby funkcjami oszczędzającymi wodę. Poniżej ranking 5 najbardziej chodliwych towarów w tym gronie.

Hotpoint-Ariston CAWD 129 EU
i-hotpoint-ariston-cawd-129-eu

Zdecydowany lider naszego rankingu. Pralko-suszarka marki Hotpoint-Ariston dysponuje 7-kilogramowym bębnem, który pomieści naprawdę bardzo dużą ilość prania. W przypadku suszenia jej możliwości też są spore – pojemność to 5 kilogramów. Model ten dysponuje prędkością wirowania równą 1200 obrotów na minutę przy jednoczesnym skokowym ich regulowaniu oraz specjalnym systemem zmniejszania zgnieceń.

Siemens WK14D540EU
MCSA045359_WK14D540EU_def.eps

W przeciwieństwie do Hotpoint-Aristona ten model marki Siemens pomieści w swoim bębnie odpowiednio o 1 kilogram mniej w przypadku prania i 2 kilogramy mniej suszenia. WK14D540EU posiada automatyczny system dostosowujący ilość wody do załadunku. Podobnie, jak poprzedniczka, ma możliwość płynnej regulacji obrotów wirowania – maksymalna prędkość jest jednak większa (1400 obrotów na minutę).

Electrolux EWX147410W
ImageExternal.aspx

Bęben Electroluxa pomieści blisko 7 kilogramów prania, jednak jeśli załadunek będzie mniejszy, dzięki inteligentnemu systemowi pralka zużyje odpowiednio mniej wody. W przypadku suszenia sprzęt ten jest w stanie pomieścić 4 kilogramy ubrań. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę (skokowa regulacja obrotów). W przeciwieństwie do dwóch poprzednich pralko-suszarek, ta działa w klasie energetycznej A.

Candy CDB 485 DN/1-S
candy-cdb-485-dn-1-s,5213081517_3

Model Candy również może pochwalić się energooszczędnością – podobnie jak Electrolux działa bowiem w klasie energetycznej A. Swoją poprzedniczkę bije natomiast wielkością bębna, który ma pojemność 8 kilogramów (5 kilogramów w przypadku suszenia). Oprócz tego CDB 485 DN/1-S dysponuje płynną regulacją obrotów wirowania – maksymalna prędkość to 1400 obrotów na minutę. Standardowo znajdziemy w niej także funkcje dostosowującą ilość wody w oparciu o wagę załadunku czy chociażby blokadę przedwczesnego otwierania drzwi.

AEG L61470WDBI
i-aeg-l61470wdbi

Produkt pochodzący z nowej linii wzorniczej Neue Kollektion. Pralka pomieści do 7 kilogramów prania. W przypadku suszenia może to być z kolei maksymalnie 4 kilogramy. Podobnie jak poprzedniczki, dysponuje maksymalną prędkością wirowania do 1400 obrotów na minutę, przy jednoczesnej skokowym regulowaniu. Oprócz tego posiada funkcje „mniej zgnieceń” oraz automatycznego dostosowania ilości wody. Działa w klasie energetycznej A.

Ranking pralek do 1000 zł

Jeśli myślisz, że zakup pralki związany jest z wydaniem co najmniej 1000 zł, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Na rynku znajdują się dziesiątki (jeśli nie setki) modeli, które kupimy nie wydając na nią 4-cyfrowej sumy. Wśród jakich modeli warto się rozejrzeć?

1. Polar PTL1016D

Najtańsza pralka

Polar PTL1016D

Sposób ładowania Od góry
Wymiary (wys./szer./głęb.) 90 cm/40 cm/60 cm
Klasa energetyczna A+
Pojemność 5,5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min.
Zużycie energii (na cykl) 0,93 kWh
Zużycie wody (na cykl) 48 litrów

  Czytaj dalej

Ranking energooszczędnych pralek do 1500 zł

Pralka ładowana od frontu

Samsung WF600B0BKWQ

Sposób ładowania

Od frontu

Wymiary (wys./szer./głęb.)

85 cm/60 cm/45 cm

Klasa energetyczna

A+++

Pojemność

6 kg

Maksymalna prędkość wirowania

1000 obr/min.

Roczne zużycie energii

153 kWh

Roczne zużycie wody

7900 litrów

Wybór dobrej pralki dla każdego związany jest innymi kryteriami. Bardzo często jednak chcemy, by pralka była tania, oszczędna i najlepiej ładowana od przodu. Czy da się taką kupić? Oczywiście. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych pralek do 1500zł, o najwyższej klasie energetycznej A+++ i wygodnie ładowanych od przodu.

Czytaj dalej